Дебати “Наша школа КЛАСНА! Але ми зробимо все для того, щоб вона стала іще класнішою!” І етап

30 35 45 50

В зв’язку з деякими приємними обставинами звітність про роботу нашої команди у проекті класна школа трохи затрималась. Але, все ж таки, є чим поділитись і ми це робимо із задоволенням.

Отже, дебати в Черкаській СШ №28 проведено!

Дебати проходили в два етапи:

І – Класні дебати “Комп’ютер у навчанні. Так, чи ні?” (5-11 класи)

ІІ – Лідерські дебати “Класний кодекс для класних проектів”

І класні дебати

На цьому етапі загальношкільної роботи участь взяли всі учні середньої та старшої школи. Заздалегідь, куратором проекту, Соколюк Тетяною Юріївною, було підготовлено низку матеріалів з опорними інструкціями проведення Оксфордських дебатів.

За кілька днів дітям була оголошена тема дебатів та принципи проведення. І хоча самі дебати проводили учителі, кардинальну роль в них зіграли саме ічні.

В день проведення дебатів, вранці, учні шляхом жеребкування визначили хто яку сторону суперечки буде відстоювати

На початку проведення дебатів всім колективом було прийнято правила проведення заходу:

1. Слухаємо, а не коментуємо

2. Поважаємо думку кожного

3. Вчимося шукати компроміс

Саме завдяки цим правилам учні почули думку кожного, та обдумали спільні перспективи. Адже, доповідачі підійшли доволі творчо до дискутування (підготували презентації, відеоролики, доповіді)

Після обговорення дітям було запропоновано обговорити кілька питань:

1. Чи потрібні ІКТ у навчанні (з дотриманням санітарно- гігієнічних норм, бажання учнів та вимог сучасності)?

2. Якою повинна бути сучасна КЛАСНА школа?

В звіті про проведення дебатів комісія отримала такі результати:

1. ІКТ у школі потрібне, але повинно займати не більше 15 хвилин уроку

2. Телефони на уроках можна використовувати, але лише з дозволу учителя

3. Для школи потрібен більш потужний інтернет зв’язок, що розширить можливості використання інтернет-ресурсів всіма учнями в потрібні моменти уроку

4. Учням було б цікаво попрацювати з ІКТ над такими проектами:

– Географічний онлайн-путівник мандрівника

– Історія у віртуальних музеях

– Трипільська культура в кінематографі

– Фізика в електронних таблицях

– Цікава наука крізь призму мультимедіа

1 коментар

1. valeonova