Про гімназію

Навчальний заклад сьогодні:

Дата заснування комунального закладу – 18 серпня 1962 року,  з 1 вересня 2002 року –  школа реорганізована в гімназію.

Директор Пилипенко Валентина Дмитрівна на займаній посаді з 01  березня 1988 року, учитель географії  вищої кваліфікаційної категорії, учитель – методист, заслужений учитель України (2003 рік),

лауреат Всеукраїнського конкурсу «100 кращих керівників шкіл України» (2007 рік)

У закладі освіти навчається 840 учнів.

Інноваційні технології в гімназії:

– семестрово-блочна система навчання

– система пізнавальних спецкурсів «Азімут»

– інтегральна технологія викладання предметів

– особистісно – орієнтований урок

– особистісно – орієнтована навчально – виховна робота

Результативність роботи навчального закладу:

у 2014-2015 навчальному році

59 переможців ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін.

4 переможці третього (обласного) етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін.

1 переможець міжрегіональної олімпіади з креслення.

У  2015-2016 навчальному році переможцями районного етапу олімпіад визнано  53 учні, 4 учні  стали переможцями  III етапу .

Учні – активні учасники  МАН (з 1996 року). Щорічно здобувають  перемоги в обласному етапі. У 2015-2016 н.р. 23 учні стали призерами І етапу, 3 – ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково – дослідницьких робіт – членів МАН, 1- ІІІ етапу, посівши 3 місце.

20 учнів стали переможцями різних інтелектуальних конкурсів, понад 200 було залучено до інтерактивних конкурсів.

За результатами 2014 -2015 н. р. учень Коваленко Ілля як переможець ІІІ етапу МАН був президентським степендіатом, 2015-2016 н.р.  учениця Вороніна Марина (11-А клас) -стипендіат І премії, а Зубчанінов Михайло (9 –А клас) – стипендіат ІІ премії Василівської районної ради.

У гімназії створено «Музей природи», «Історії школи», кімнату народознавства, кабінет профорієнтації з комп’ютерною базою даних про професії та шляхи їх здобуття, кабінет дитячої дипломатії, творча галерея.

Роботи учасників Зразкового колективу «Чарівниця» експонуються в обласній картинній галереї.

Танцювальний колектив «Пілігрим» – дипломант телевізійного конкурсу «Азовські вітрила» та всеукраїнського конкурсу «Червона калина».

Навчальний заклад має дружні стосунки з колективом коледжу м. Дує-ля-Фонте (Франція).

Співробітництво гімназії з вузами:

• Національним гірничим університетом (м. Дніпро)
  • Запорізьким національним університетом
  • Національним університетом внутрішніх справ (м. Харків)
  • Академією муніципального управління (м. Київ) тощо.

Педагогічний колектив – 92 вчителі

учителів-методистів – 15

«старших учителів» – 16

вища кваліфікаційна категорія – 36

30 вчителів – мають публікації у всеукраїнських виданнях.

З досвіду роботи колективу видано книги:

– В .Д. Пилипенко, О. А. Коваленко «Впровадження особистісно-орієнтованих освітніх технологій у школі», «Просвіта», Запоріжжя, 2001.

– В. Д. Пилипенко, О. А. Коваленко «Особистісно орієнтовані технології в школі», «Основа», Харків, 2008.

–  Компетентнісний вимір особистісного зростання учнівської молоді: теорія, практика, досвід .  – Запоріжжя: «Акцент Інвест – Трейд», 2012 р

– Перші кроки шкільного профконсультанта. – Запоріжжя: «Акцент Інвест – Трейд», 2013.-92с.

– Інтегроване пізнання професійно орієнтованої освіти у школі. – Запоріжжя: «Акцент Інвест – Трейд», 2013.- 240 с.