Дебати

Дебати у вигляді навчально-ділової гри «Сучасні гаджети: за та проти». Мета: розвиток  та підтримка у дітей активної життєвої позиції, успішної соціалізації.

Перший раз зібрався актив організації шкільного  самоврядування  МЦ  «ФЕНІКС», ознайомились з форматами, правилами проведення, організацією дебатів, створили динамічні групи (учні 9-11 класів),  які провели дебати в своїх класах. Класних керівників  не долучали до цієї роботи.  Активна група розробила  програму дебатів для різних за кількістю учнів  груп,  склала питання для обговорення, підготовила активних учнів з 5-11 класів для проведення дебатів (команди ЗА та ПРОТИ).  Питання стосувались: треба, не треба використовувати ІКТ в навчально-виховному процесі, чому;  як  застосовуються технології  в нашій школі, рівень застосування ІКТ учнями та вчителями.Початок роботи 1

Учні обговорили  ці питання, прийшли до згоди, склали  «кодекс класу», визначили активних  представників класу для загальношкільних дебатів.

На загальношкільних дебатах були більш  динамічні групи.  Учні могли  переходити із команди, якщо вони змінили думку (якщо опоненти їх переконали), після цього склали  «кодекс 2.0»,  з розміщенням  на класних куточках, інформаційному стенді школи.

Share Button

16s коментарів

 1. ogerbanosenko

  Дуже цікава практика проведення дебатів динамічними групами. Вам є ким пишатись! З власного досвіду знаю, що проведення дебатів- складна справа. Для досвідченого вчителя впоратись з такою відповідальною місією дуже важко. Як це було у вас, хотілось би щоб ті учні , які проводили, поділились своїми враженнями, що задумане вдалось, а над чим доведеться ще попрацювати?

  Відповіcти

 2. Мої вітання!!!Молодці. Елементи ділової гри були досить умісними, сама форма вимагає того. Цікаво, хто входить до складу активу, лише учні чи і педагогів залучили??? То якої думки дійшли, потрібно чи не потрібно застосовувати ІКТ в навчально-виховному процесі???Скільки було прихильників “За”, “Проти”, хто “Утримався”???Добре, що інформація про Кодекс доступна всім учасникам навчально-виховного процесу. Рухайтеся вперед. Так тримати.

  Відповіcти
 3. vikgavrylina

  Молодці! Як приємно, що все вийшло так професійно! Цікаво, що ви використали елементи ділової гри для проведення дебатів. Це ваша родзинка! А ще є досягненням максимальна самостійність учнів в підготовці та проведенні дебатів! Учні навчаються грамадянській активності та відповідальності за власні дії. Дійсно важливо залучити учнів до коментарів на блозі. Їх власні думки є найціннішими для всіх учасників проекту!!!

  Відповіcти

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>