Пам’яті жертв Голокосту в Україні…

29 вересня – скорботний день в історії українського народу, адже саме в цей день, 29 вересня 1941 року, нацистські загарбники розпочали масові розтріли євреїв, ромів, українців, військовополонених в урочищі Бабин Яр у Києві. Ці події стали символом масового знищення єврейського народу на окупованій території України.  Учні нашої школи також сьогодні вшанували як пам’ять  тих, хто загинув у Бабиному Яру, так і тих, хто, ризикуючи власним життям та життям членів своїх родин, переховували євреїв у своїх будинках, видавали їх за членів власних сімей тощо. Учні 11 класу на уроці історії міркували про долі тих, хто був поруч з євреями у ці дні: про злочинців та спостерігачів. Вживаючись в образи людей 1940-х, що перебували на окупованих територіях, одинадцятикласники намагалися зробити моральний вибір. Він був непростим… Учні прийшли до думки, що кожна людина має право на вибір, але в той же час вона має  і відповідати за свій вибір. Несподіваним для учнів був посил на те, що саме байдужість більшості людей, що жили поруч з євреями, зробила можливим Голокост – масове винищення цілого народу.

IMG_7516 IMG_7517

Share Button

3s коментарів

 1. apolonska

  Кожен громадянин повинен знати історію. Нагадати про події нашого минулого сприяв цей захід
  Полонська А., Новогродівська ЗОШ №7, м. Новогродівка

  Відповіcти
 2. Богдана Сніцар

  Ми повинні знати свою історію і передавати її молодшим поколінням! Такі заходи несуть в собі велике значення! Успіхів у майбутньому!

  Відповіcти
 3. Анастасія Власюк

  Не знаючи свого минулого, ми не зможемо створити гідного майбутнього. Ми повинні пам’ятати помилки своїх предків і навчатися на них.

  Відповіcти

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>