Вивчаємо Польщу

УЧНІ НАШОЇ ШКОЛИ НЕ ЗВИКЛИ БАЙДИКУВАТИ. Тому влітку всі бажаючі, а таких чимало, зможуть долучитися до розвитку співпраці міш нашою школою та школою ім. Маріана Раєвського з м. Бидгощ. Учні під керівництвом педагогів вивчатимуть культуру, історію та географію сусідньої країни. І навіть спробують опанувати польську мову.

І вже маємо перші результати.

Учениці 6-А класу Шепетун Дарина та Безверха Наталія дослідили національний одягта календар світ наших західних сусідів. Вони розмістили свої  статтію на спільному сайті шкіл-партнерів.

Більшість поляків носять сучасні костюми. Традиційний народний одяг надягають в частині сіл у свята. Різноманітні і барвисті традиційні костюми селян, що приїжджають з різних районів на свято урожаю, інші загальнонародні торжества. Більш ніж в інших районах традиційний одяг зберігся у околицях міста Ловіч і в горах, де селяни носять її повсякденно. Для ловичського костюма характерні смугасті тканини; з них зшиті спідниці, фартухи, жіночі накидки, чоловічі штани.

Зберігся верхній чоловічий одяг — сукман. У горах чоловіки носять коротку льняну сорочку із запонкою з срібла або іншого металу, штани з білого сукна, прикрашені серцеподібним узором, широкий шкіряний пояс, коротку куртку (цуху) з білої шерсті. Селянки носять спідницю з візерункової або однотонної тканини, сорочку, безрукавку.
Зимовий одяг гуралей — кожухи. Своєрідний краківський костюм: жіноча спідниця з тканини в квіточку, фартух тюлевий або полотняний, поверх сорочки — суконний або оксамитовий корсаж, прикрашений золотим або срібним шиттям, металевими пластинками .; чоловічий — сорочка з
відкладним коміром, штани в смужку, синій каптан з багатою вишивкою, з головних уборів (теплі хутряні шапки, капелюхи ) цікава конфедератка, подібна головному убору.

Вбрання і мода в Польщі були під впливом клімату, а також інших культур, з якими стикалися поляки. Німецьке, чеське, російське, литовське, румунське, австрійське і інші впливи можуть бути помічені в традиційній сукні кожної області. Через ці різноманітні впливи у кожній області Польщі є своя власна місцева традиційна сукня. Є приблизно 60 унікальних костюмів, приписаних різним областям Польщі. Традиційні польські народні костюми змінюються від області, але типово мають яскраве забарвлення і прикрашені вишивкою.
Традиційні Костюми все ще іноді носять на весілля, свята та інші важливі події в сім’ї. Жакет Горале зроблений із самої прекраснішої вовни і з відмітним ручним рукоділлям. Відповідні штани також прикрашені витонченим рукоділлям і мають чорну смугу внизу кожної штанини. Також костюм доповнює чорний фетровий капелюх.

1 коментар

1. nabezverxa

Я вже почала вивчати польську мову і завела зошит де всі слова пишу, а їхня мова схожа на нашу українську)