7 принципів доброго коментаря. Із матеріалів проекту “Класна школа”

Рисунок4

Шановні гімназисти, батьки та вчителі!

Користуючись соціальними мережами, хмарними технологіями необхідно навчитися коментувати пости та сторінки. Нажаль, таких предметів в школах ще не існує. Проект “Класна школа” допоможе набути навички “класного” коментатора. Рекомендую ознайомитися з матеріалами проекту!

Як прокоментувати пост друга/подруги?

У кожному блозі можна коментувати пости та сторінки. Поле для коментарів розташоване під постом/сторінкою. Якщо ви вже увійшли у свій блог, в полі достатньо вписати коментар — тобто те, що ви хочете сказати авторові блогу. Далі потрібно переписати відповідний код і клацнути “Додати коментар”. Для всіх активних коментаторів у нас є спеціальна блогова відзнака «Активний коментатор»

Принципи доброго коментування:

1.Коментар може стосуватися одного поста або цілого блогу. Коментар повинен відноситись допрочитаного змісту — це дуже важливо. Коментар типу “Відвідайте наш блог” не є коментарем у повному значені цього слова. Це, по суті, реклама свого блогу.

2.Коментар не повинен бути довгим, достатньо написати кілька щирих, продуманих речень.

3.Добрий коментар повинен бути конкретним. Це означає, що він повинен стосуватися того, що вамсподобалося чи не сподобалося в пості чи у блозі. Коментар типу “Класний блог!” мало про що говорить. Він приємний, але не конкретний. Він передає загальне враження, але не дає авторам блогу жодних вказівок чи відгуків про їхню працю.

4.Найкращий мотиватор – похвала. Кожен блогер має свої сильні сторони, які варто цінувати. Якщохвалите, конкретно говоріть, що саме вам сподобалось! Це підбадьорює , а також є цінною вказівкою для подальшої роботи.

5.Не бійтеся писати про те, що не сподобалось. Вказуйте, чого вам бракує на блозі, підказуйте, і якщощось незрозуміло — питайте. Конструктивна критика дуже корисна. Однак, у такому разі слід дотримуватись відповідних засад:

6.Добрий критичний коментар — це такий, у якому критика спрямована не на людей, а на їхню роботу.Критикуючи роботу, не варто піддаватися емоціям, уникайте образливих слів та зворотів, дотримуйтеся етикету та поводьтеся культурно — це головне.

7.Пишіть такі коментарі, які самі хотіли б отримати.

Ocвітні матеріали програми “Класна школа” доступні на умовах: Ліцензія Creative Commons Із зазначенням авторства. Розповсюдження на тих самих умовах (CC-BY-SA).

Проект „Класна школа” реалізується польскою неурядовою організацією “Класна Школа” у партнерстві із Всеукраїнською Асоціацією Викладачів Історії та Суспільних Дисциплін «Нова Доба» та співфінансується Фондом «Освіта для Демократії» в рамках програми RITA – Зміни в регіоні Польсько-Американського Фонду Свободи.

Share Button

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>