Відсутність комп`ютерної грамотності і компетентності в питаннях використання технологій у більшості випадків є основною причиною підвищеної інформаційної небезпеки. Дослідження показують, що 17% учнів без вагань повідомляють інформацію про себе і свою родину – адресу, професію, графік роботи батьків, наявність цінних речей у домі… Навіщо незнайомцям така інформація, діти, як правило, не замислюются. Тому ми у класі провели дебати щодо безпечного використання Інтернет-сайтів.
1. Не розповсюджуй конфіденційну інформацію у Мережі.
2. Не заходь на “негарні” сайти.
3. Забезпеч себе надійним логіном та паролем.
4. Ігноруй спам.
5. Відмовся від рекламних розсилок.
6. Відповідально відносся до вибору віртуальних друзів.
Учень 11 класу Полянський Марко
Permalink
Ви написали про важливу проблему, тому я ціную наслідки дискусії. Подібні загрози зустрічають багато людей, незалежно від країни, в якій ми живемо. Крім того, в Інтернеті, ми часто зустрічаємо таке явище, як Cyberbullying, тобто агресію, яка може бути дуже болючою. Інформацію, опубліковану в мережі, дуже важко видалити, і іноді вона може бути разом з нами протягом усього життя. Банальна сварка з другом може залишитися в мережі на завжди доступна для всіх. Тепер, короткий фільм https://www.youtube.com/watch?v=goS_TTEtYGk [версія польською мовою]
Як боротися з таким типом явищ?
Говорити, говорити, говорити, а часами мати трохи розуму і не розміщувати все в Інтернеті. В Польщі дуже часто перший етап набору нових працівників для компаній починається з аналізу соціальних мереж і наявність в них нашому кандидата. Варто пам’ятати, тому що не кожен образ, який ми представляємо в мережі говорить про нас хороші речі. Тому обережніше.
Permalink
Так, дуже дякуємо!