Біль серця всієї України

20151127_080939

20151127_083144

В рамках акції “Запали свічку”, яка присвячена пам’ятним  трагічним подіям 1932 – 33 рр. в нашому ліцеї була проведена єдина класна година “Голодомор 1932 -33 рр. – біль серця всієї України”.  У проведенні цієї пам’ятної і скорботної події взяли активну участь учениці 8 – Б класу Боровик Марія, Гонтарь Анастасія, Горішня Альбіна, Мартиненко Вікторія, Мірошниченко Вікторія і Шимон Віолетта. Дівчатка дуже відповідально  поставилися до цього заходу, тому учні всієї паралелі 8 – класів слухали з великою увагою і в абсолютній тиші. Ми запалили свічки в пам’ять за тих,  хто помер страшною, лютою смертю, і  за тих, хто так і не народився. Учні склонили голови і віддали шану усім померлим під час Голодомору 1932 -33рр.   хвилиною мовчання. Складно говорити на такі теми, вони дуже болючі, і змушують стискатися наші серця, але не говорити не можна. Нам треба пам’ятати не тільки героїчні сторінки історії нашого народу, а й трагічні, щоб вони ніколи не повторилися. За даними останнього дослідження, проведеного Інститутом демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України спільно з американськими дослідниками, в Україні в 1932-1934 роках від голоду померли близько 4 млн. осіб, або 13% всього населення.
Згідно з іншими даними, в пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні вмирали 24 людини, щогодини – 1 тис. 440, щодоби – 34 тис. 560 людини. Таким чином загинули 4млн. 500 українців.Втрати від голоду в Україні

20151130_135341