Проект «Учнівський блог»

Проект «Учнівський блог» з національно – визвольного руху (історія України) учнів 8 – Б класу

Планування навчального проекту

• формування проектної групи;
  • вибір теми;
  • формулювання мети проекту;
  • розподіл завдань і обов’язків;
  • заплановане використання ІКТ;
  • підготовку робочого плану виконання проекту;

Формування проектної групи:

Керівник проектної роботи: вчитель історії Шейєрман О.М.

Творчі групи проекту:

Шимон Віолетта,

Черніков Павло,

Чипець Альона.

Тема: “Національно – визвольний рух на  Правобережній Україні в другій половині XVIII ст.»

Мета:

• залучення учнів до активної участі в дослідженні історичних подій, в т.ч. і проблеми національно – визвольного руху;
  • усвідомлення учнями важливість вивчення історії своєї держави, початки її державотворення та тернистий шлях до незалежності. Молоде покоління повинне знати та не забувати славних героїв своєї батьківщини, вміти з’ясовувати причини їх вчинків, їх діяльність, їх долі, вміючи давати справедливу оцінку;
  • розвивати творчий потенціал учнів, їх вміння пошуку та використання інформації за допомогою Інтернету та створення власних робіт з використанням ІКТ;
  • формування співпраці учнів через колективні групові роботи та усвідомлення ними значущості колективної роботи для отримання гарного  результату;
  • розвиток в учнів навичок комунікабельності, уміння планувати свою діяльність.

Проблемні питання (напрями пошукової  роботи):

Перша група повинна висвітлити тему: «Гайдамацький рух».

Дослідити питання:

1.Коли вперше згадуються гайдамаки в писемних джерелах  і що означає термін “гайдамаки”;

2.Розгортання гайдамацького руху (причини та  хід подій);

3.Визначити наслідки гайдамацького руху та його історичне значення.

Гайдамацький рух

Друга група повинна висвітлити тему: «Коліївщина».

1. Причини Коліївщини;

2.Причини виникнення Барської конфедерації та її діяльність;

3.«Універсал» 1768р.;

4.Хід Коліївщіни та територію  поширення руху;

5.З’ясувати долі керівників Коліївщини;

6.Причини поразки Коліївщини та її історичне значення.

Коліївщина

Третя група повинна висвітлити тему: «Максим Залізняк та Іван Гонта – найвідоміші ватажки гайдамацького руху».

1.Дослідити біографію М. Залізняка та І.Гонти;
2.Змалювати історичний портрет   М. Залізняка та І.Гонти;
3.Визначити історичне значення їх боротьби для наступних поколінь.

Максим Залізняк та Іван Гонта – найвідоміші ватажки гайдамацького руху

Четверта група повинна висвітлити тему: «Опришківський рух. Олекса Довбуш».

1.Причини розгортання опришківського руху та території його поширення;

2.Значення терміну – «опришок»;

3.Розглянути діяльність та долю найвідомішого керівника опришок – Олекса Довбуша;

4.Висвітлити історичне значення опришківського руху.

Опришківський рух. Олекса Довбуш

П’ята група: створення онлайн – тестування з теми.

Анкетування за темою: “Національно – визвольний рух в Правобережній Україні та на Західноукраїнських землях в другій половині XVIII ст.”

Підсумки проекту:

• створення навчальних мультимедійних презентацій;
  • оцінювання учнівських робіт та вклад кожного учня в роботу групи;
  • розміщення матеріалів на учнівському блозі та розміщення посилань на блозі проекту «Класна школа»;
  • представлення матеріалів роботи групи на учнівських зборах шкільної команди «Класної школи» та ознайомлення з роботою учнів учнівської спільноти ліцею;
  • узагальнення отриманого досвіду.

Учнівський блог “Національно – визвольний рух в Правобережній Україні в другій половині XVIII ст.”

Працюючи над проектом зуміли виявити як позитивні, так і негативні моменти в підготовці та реалізації учнями власних групових робіт.

По – перше: були учні, які активно досліджували обрані теми, та ті учні, які виявилися менш активними. Оцінювання вкладу кожного учня в групову роботу надавалося керівнику групи, а також було проведено онлайн- анкетування на початку реалізації проекту та тестування по закінченні вивчаємої теми. Слід відмітити, що проект дозволив учням більш детально вивчити дану тему, але водночас були й прикрі моменти. Виявилося, що не всі учні мають можливість працювати вдома з Інтернетом з різних причин (відсутність комп’ютеру  чи Інтернету; у декількох учнів старі моделі телефонів, за допомогою яких вони  мали можливість лише знайомитися з пошуковим матеріалом та надавати його своїй групі), а також поки що не вміють працювати з Гугл формами та таблицями. Але, не зважаючи на всі ці прикрі обставини, наш проект реалізовано і плануємо разом з учнями  надалі обирати цікаві теми і створювати нові навчальні проекти.

1. majawrzos

I am really impressed with the project that you have described. Everything starts with amazing preparations which were dome perfectly. I think that the topic is really interesting and fascinating and you can come up with many students being interested in history.

Please, continue working like this as it brings wonderful results.