Шкільні дебати

 Підготовка дебатів в СШ №38 щодо прийняття Кодексу школи була не з легких. Після проведення дебатів в класах стало зрозуміло, що навики використання ІКТ бажають бути кращими як для учнів, так і для вчителів. Тому було вирішено запросити фахівця з ІКТ, яка б провела майстер-клас для школярів та педагогів. IMG_6100Під час заходу учасники отримали корисні рекомендації щодо роботи з блогами, мали змогу на практиці попрацювати в різних програмах та побачити можливості їх використання. Це мотивувало учнів та вчителів до створення власних блогів, що стало важливим кроком у підготовці до шкільних дебатів.

IMG_6103

IMG_6108Оскільки у школі ведуться ремонтні роботи актового залу, директор запропонувала провести дебати у залі кіноцентру. Про проведення шкільних дебатів було оголошено за тиждень до їх проведення. Інформували про захід поки що у звичний спосіб, через письмове оголошення та усне інформування по класах. Цю діяльність на себе взяв шкільний парламент, вибори якого відбулись минулого місяця.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Учні підготували оголошення та коротку інформацію для інших школярів. Дебати відбулись 10 листопада. У них взяло участь 72 учні, представники від класів та 17 вчителів, переважно це були класні керівники, а також педагог-організатор та психолог школи. Захід проходив у приміщені кіноцентру. Дебати вела координатор проекту Голосова Наталя. Ми не використовували роботу в групах, виходячи з великої кількості учнів. До того ж основні питання були обговорені на дебатах у класах. Обговорення відбувалось у відкритому режимі. Спочатку учні ділились своїми міркуваннями щодо власного досвіду застосування окремих програм. Вчителі так само висловили свою думку щодо застосування ІКТ на уроках. Найважчим виявились подолати розбіжності у баченні використання мобільного телефону на уроках. Окремі учні пропонували дозволити користуватись СМС зв’язком для отримання «допомоги друга», з якогось питання. Вчителі вважали, що це треба робити на перерві. Загальні результати були наступними: Учні більшістю проголосували за той варіант Кодексу, який вони обговорювали на класних дебатах. Учні запропонували створити робочу групу, яка б могла надавати технічну допомогу тим школярам, які слабо або посередньо володіють ІКТ. Нажаль, як показала робота, активнішими виявились учні ніж вчителі. Нам не вдалось подолати бар’єр байдужості до реалізації проекту більшості вчителів школи. Особливо гнітило, те, що усунились від реальної допомоги вчителі інформатики. Але зроблені висновки привели до реальних кроків. Була створена група «шкільний ІТішник». До неї ввійшли учні 8-10 класів. Координатором групу стала вчитель фізики Максимович Зоряна.IMG_6110 Їй вдалось організувати очне та дистанційне навчання учасників цієї групи, яке проводитиме методист кабінету інформаційних технологій навчання Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Надія Парій. І на даний час наш шкільний кодекс виглядає так.IMG_20151209_151920

Share Button

11s коментарів

 1. lyumahun

  Дуже цікаво! Особливо сподобалась ідея з групою «шкільний ІТішник».

  Відповіcти

 2. Ви, певно, будете доопрацьовувати Кодекс, оскільки написано про дебати у вас дуже змістовно, та й пропозицій чимало, а от пункти Кодексу дещо розпливчасті. Удачі!

  Відповіcти
  1. Ганна Кухтяк

   Так, справді фото потрібно змінити! Дякую.

   Відповіcти
 3. Дмитро

  Цікаві ідеї у вас!
  Бажаємо успіхів у роботі над проектом “КЛАСНА ШКОЛА”

  З повагою, шкільна команда “Класної Школи” НВО №6 м. Кіровоград!

  Відповіcти
 4. Helena2

  А у нас тільки розпочалась робота по підготовці шкільних дебатів. Використаємо ваш досвід. Дякуємо, все змістовно описано! Успіхів!

  Відповіcти
  1. Ганна Кухтяк

   Щиро дякуємо всім за хороші відгуки!!!

   Відповіcти
 5. kalaxtionova

  Відразу видно, що Ваша робота добре спланована. Про свою участь в проекті “Класна школа” вам можна написати в місцевій газеті для поширення досвіду роботи.

  Відповіcти
 6. Ewa Borgosz

  Поздравляю с успеом – мне особенно понравилась идея, что подготовку дебат взял на себя школьный парламент.

  Відповіcти

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>