12 червня 2017 року п’ятеро учні та двоє вчителів (заступник директора з виховної роботи Світлана Дячок та учитель української мови та літератури Уляна Ковальчук) Колиндянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, що на Тернопільщині, потягом Трускавець-Дніпро прибули у чудове місто Кам’янське. Уже на пероні зустрічали їх друзі – вихованці Кам’янської гімназії №11 разом із наставниками та організаторами – модератором Вікторією Гавриліною, учителями образотворчого мистецтва Віктором Гудименко, історії Оленою Дубовською та англійської мови Марією Пилипенко.
До речі, ця зустріч – продовження різдвяної казки, яка розпочалася цьогоріч, дякуючи українсько-польському проекту «Класна школа», який реалізується польською неурядовою організацією “Центр Громадянської Освіти” у партнерстві із Всеукраїнською асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» та співфінансується Фондом «Освіта для Демократії» в рамках програми PITA – Зміни в регіоні Польсько-Американського Фонду Свободи.
6-8 січня цього року кам’янчани мали можливість святкувати Різдво в родинах однолітків на Чортківщині. У селі Колиндяни Святвечір символічно поєднав Схід і Захід. До колядувань та віншувань, справді казкового дійства, були залучені і гімназисти, які з різдвяним вертепом відвідували родини колиндянців, пройшли 2 кілометри печерою Млинки у селі Залісся, подорожували засніженим Тернополем, Хотинською та Кам’янець-Подільською фортецями.
Не пройшло й півроку – і довгождана зустріч на Сході країни! Знайомство у стінах гімназії у душевно-товариській атмосфері відбулося завдяки тренінговому заняттю Козорог Олександри, координатора з формальної освіти Української Гельсінської спілки з прав людини. Щирі слова вітання від директора Кам’янської гімназії №11 Наталії Реви та подарунки, які виготовляли учні, вчителі стануть для колиндянців своєрідними оберегами в майбутньому! До речі, директор гімназії Наталія Василівна разом з адміністрацією особисто займалися логістикою зустрічі, вчитель історії та правознавства Світлана Євдошенко виготовила ляльки-мотанки, а вчитель технологій Алла Олейникова – поробки із бісеру – подарунки гостям. Зустріч була організована завдяки допомозі всього батьківського, учнівського та учительського колективу гімназії. А родини Ділай Макара, Савченко Олександри, Курицина Нікити, Прєснєцової Єлизавети надали особисту матеріальну допомогу.
Уже за декілька годин – незабутня подорож на могутню ГЕС та мандрівка на яхті Кам’янським водосховищем. Що може бути кращим у час літнього відпочинку. Гості, насправді, були вражені!
Також усі із захопленням слухали цікаву історію міста Кам’янське, яку розповіла відомий у місті краєзнавець, авторка енциклопедичного довідника «Кам’янське – Дніпродзержинськ від «А» до «Я» – Любов Алексієвська, під час екскурсії старою, і, як виявилося, «європейською» частиною міста.
Наступного дня колиндянських учнів та вчителів вразила славнозвісна Петриківка із запашним короваєм, українськими піснями, цікавою екскурсією та чудовим майстер-класом із петриківського розпису. А потім – відпочинок на козацькому хуторі «Галушківка» (с.Гречане Петриківського району), заснованому ще у ХVІІ столітті. Величезні вареники, прогулянки на конях, незабутні ігри на свіжому повітрі, оригінальна фотосесія, екскурсії музеями Хреста та сільського побуту – усе це ще довго згадуватимуть гості із Західної України.
Знову сонячно-водяні ванни на Єлизаветівському котловані і вечеря та спілкування у гостинних та щирих родинах гімназистів: Шестак Гордія, Маслова Богдана та Микити, Браїли Анастасії та Олександра, Безчастного Олексія.
В останній, третій день, місто Дніпро теж підкорило серця гостей. Екскурсія парком Глоби, національним історичним музеєм імені Дмитра Яворницького, набережною Дніпра та головними проспектами міста – це справді, як зауважили гості, «вражаюче і помпезно»!
А два музеї у Дніпрі під відкритим небом, які відображають наслідки та події АТО, – стали остаточним переконанням того, що Дніпропетровщина – справжня Україна, тут живуть розумні та надзвичайно щирі українці-патріоти. Інші б і не змогли так гостинно зустріти людей із Заходу.
На сторінках сайту НВК-гімназії № 11, у групі «Колиндянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» соціальної мережі Facebook, блозі проекту «Класна школа» координатори (Гавриліна В. В. та Дячок С. О.) кожного дня розміщували фотографії, якісні відеоролики (автор – Гудименко В. М.) та інформацію про події зустрічі, що відбувалася на теренах Дніпропетровщини. Вчителі, учні, батьки та випускники обох шкіл мали змогу читати та «переказувати» сторінки казки.
Найважчими були хвилини прощання! Чи то справді перон навіює жаль, чи то давно у Дніпрі не було дощу, плакали усі: діти, вчителі і, навіть, пасажири потягу, які вдивлялися у вікна і вслуховувалися у щирі прощальні слова друзів-партнерів проекту «Класна школа».
Знаємо точно, цій казці кінця не буде, бо і учні, і вчителі, і батьки домовилися про майбутні зустрічі! А дехто, навіть, надумав у вищий навчальний заклад Дніпра вступати, а дехто… закохався… але це вже інша казка!
Команда проекту «Класна школа» НВК-гімназії № 11
м. Кам’янського та Колиндянської школи Тернопільської області