Як дитина може усвідомити своє покликання?

Марина Довганова_Видавництво_Ранок

Дар у спадок
Іноді діти в музичних, акторських, медичних або вчительських династіях немов з народження знають, ким вони стануть. І здається, що їх вибір ви­значений родиною, в якій вони народилися.

Таке бажання виникає завдяки захопленості батьків своєю професією. Батьки впливають на інтереси дитини, навіть не роблячи цього спеціально. Адже у дітей сильна потреба наслідувати. Дитина “приміряє на себе” професію мами або тата і залишається в ній, якщо вона професія їй подобається.

Успіхи надихають
На захопленість дітей також впливає тип мислення, який у них поступово формується. До художньої творчості: музики, живопису, літератури – частіше тягнуться діти з образним мисленням. Ті, у кого домінує логічне мислення, впевненіше відчувають себе при вирішенні технічних завдань.
І з перших же кроків у тих областях, де необхідні ці здібності, інтерес живитиметься успіхами – кожному подобається робити те, що виходить добре.

Таємничий досвід
Одного разу побачений спектакль, випадкова зустріч або прочитана книга раптово і назавжди можуть змінити долю. У дитини з’являється мрія, яка поступово стає життєвою метою і тягне так сильно, що весь подальший шлях підпорядковується цьому заклику.

Діти емоційні і дуже чуйно сприймають все, що відбувається навколо. Серед особливих вражень дитинства є такі, які відзначені яскравими переживаннями хвилювання, захоплення, здивування. Саме в такі чудові моменти зачарованості дитина відкриває щось важливе для себе, щось дуже своє.

Компенсація слаб­кос­тей
Силу пристрасті, захопленості дитини учень Фрейда і засновник індивідуальної психології Альфред Адлер пояснював непереборним бажанням майже дорослих дітей впоратися з почуттям власної неповноцінності.
Адлер вважав, що кожен з нас з самого ранньо­го віку має здатність концент­рувати увагу на своїх уразливих місцях і знаходити внутрішні ресурси, щоб їх компенсувати.

Марина Довганова

#Ранок_навчальна_література #психологія

Share Button

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>