Шкільний кодекс

Проект кодексу 2.0 програми «Класна школа»

Гвардійський НВК

Розділ І

1. Використовувати можливості інтернет-ресурсу для проведення уроків.
  2. Надати кожному учню право на онлайн присутність на уроці (через скайп), якщо він з поважних прични не може бути  присутнім та має власне бажання приєднатися до уроку дистанційно. Забезпечення ПК покладається на учня, а при можливості й на школу.
  3. Створити список навчальних сайтів, які можуть бути корисними під час вивчення різних предметів та виконання різних завдань, що буде редагуватись педагогічним колективом і оновлюватись щомісячно.
  4. Вчителі мають право давати учням самостійні та домашні завдання, які передбачають пошук інформації в Інтернеті. А учні мають право на консультацію вчителя щодо пошуку інформації в Інтернеті, щоб забезпечити безпеку в Інтернет-просторі учням та навчити використовувати перевірені джерела.
  5. Вчитель може надсилати домашні завдання учням у соціальну групу (мережу, пошту тощо).
  6. Використовувати електронні гаджети (телефони, планшети, електронні книги) не для розваг, а лише  як засіб пошуку інформації, необхідної для пізнавального процесу під час занять у школі.
  7. Використовувати гаджети на уроці лише з дозволу вчителя.
  8. Не використовувати гаджети під час контрольних і самостійних робіт, не використовувати сайти з ГДЗ під час виконання домашніх завдань.

Розділ ІІ

1. Створити та вести електронний журнал з метою полегшення донесення до батьків інформації щодо успіхів чи проблем у навчанні.
  2. Створити електронний щоденник для спрощення комунікацій в системі вчитель – учень – батьки.
  3. Використовувати Google сервіси для оцінки роботи учнів в режимі правок та коментування.
  4. Створювати тестові оболонки для контролю навчальних досягнень учнів через мобільні додатки.

Розділ ІІІ

1. Шанувати авторські права (не використовувати без дозволу фотографії, повідомлення та інформацію іншого на загал).
  2. На уроках інформатики та комп’ютерних технологій поширювати правила безпечного пошуку інформації та користування мережею Інтернет.
  3. Проводити додаткові практикуми з навчання правил запобігання Інтернет-шахрайству та з формування толерантного ставлення до інших Інтернет – користувачів.

Розділ IV

1. Використовувати ІКТ для створення та реалізації учнівських / освітніх проектів.
  2. Привчати себе, батьків та друзів користуватись сайтом школи, електронною поштою та сторінками блогів вчителів для долучення до шкільного життя.
  3. Вчителям та адміністрації: наповнювати новою важливою  інформацією сайт.

РозділV

1. Не проводити за гаджетами багато часу – пам’ятати про здоров’я – якщо ти залежний – дозволь друзям допомогти тобі.
  2. Використовувати нові медіа засоби для збагачення шкільного життя.
  3. Встановити станції для доступу в Інтернет через систему Wі-Fі.

Розділ VI

1. Приймати активну участь у системі гурткової та позакласної роботи, яка має євроінтеграційне спрямування (Шкільний євроклуб, проекти «Нової Доби» тощо)
  2. Використовувати Інтернет ресурс для вивчення іноземних мов.
  3. Пам’ятати про небезпеку у соцмережах .
  4. Дотримуватися правила: не проміняю живе спілкування на віртуальне .

Покарання за порушення Кодексу 2.0

1. У перший раз – гаджет віддається куратору до кінця уроків.
  2. У другий – заступнику директора з НВР до кінця уроків. Діти пишуть пояснювальну записку.
  3. У разі наступного зауваження, заступник директора з НВР телефонує батькам.
  4. Якщо подібне повторюється, куратор просить батьків тимчасово не давати гаджет у школу (або замінити смартфон на телефон).

1. kalaxtionova

Хочется отметить, что все участники учебно-воспитательного процесса активно участвовали в разработке Кодекса вносили свои предложения, аргументируя их. Ваша работа хорошо спланирована и слаженные действия. Молодцы, желаю дальнейших успехов.

2. Буде цікаво дізнатися про ваш досвід використання електронного журналу та щоденнику. Річ у тім, що паперові варіанти обов’язкові, тому вчитель змушений виконувати подвійну роботу.