Про школу

 

Сторінками історії Хмельницької СЗОШ №6

Рисунок1Зернина Хмельницької спеціа­лізованої загальноосвітньої шко­ли № 6 впала у грунт благодат­ної Подільської землі в далекому 1937 році.Тоді у Проскурові від­крили «Російську чоловічу школу № 6». Дисципліни для більш як півтисячі учнів викладали майже 20 вчителів. На той час навчаль­ний заклад був одним з 9-ти най­більших у місті. З 1941-го до 44 року тут розташувався військо­вий шпиталь. Після визволення Проскурова освітній процес від­новили. Того ж року дещо змі­нили назву школи та ввели курс вивчення німецької мови. Це рішення стало доленосним для освітньої установи. Перші 15 випускників отримали докумен­ти про повну загальну середню освіту у рік Великої Перемоги. Наступного року у навчально­го закладу з’явився свій гімн. Його автором став вчитель, а згодом – директор Семен Йоси­пович Бельфер. У 1946-му році до шкільної програми включили українську мову та літературу. У 1953-му році вперше провели набір до школи дівчаток, а най­більш визначна подія в історії навчального закладу сталася за 10 років. Тоді за нею закріпили статус школи з поглибленим ви­вченням німецької мови. Минуло ще одне десятиліття – І тут розпочали навчати ан­глійської та французької.

За три чверті століття 6-та школа кілька разів змінювала назву. Проте жодного разу не зрадила головному принципу ро­боти – сіяти в душах дітей добре та вічне. Рисунок3За 79 років діяльнос­ті школи повну загальну середню освіту отрима­ли майже 6 тисяч випус­кників. Школа пишається більш як двомастами зо­лотими та ста сімдесяти п’яти срібними медаліс­тами.

Серед відомих випус­кників 6-ї школи – знані не лише в Україні постаті. Тут на­вчалися письменники Арнольд Митрайд та Василь Баженов, заслужена артистка Росії Олена Камбурова, режисер кіностудії імені До­вженка Фелікс Винокур, тренер Укра­їни з гандбо­лу Ігор Тур­чин, голова Хмельниць­кого міськрайонного суду Тетяна Бацуца лікар-невролог Михайло Гурфінкель. 36 колиш­ніх учнів навчального закладу здо­були вчений ступінь кан­дидата наук.
Серед пе­дагогів, які створили добре ім’я навчально­му закладу, були Семен Швейбиш , Неоніла Нарольська, Галина Устименко, Тамара Боцоєва, Людмила Сте­пова, Галина Кучерська, Воло­димир Подоба, Надія Клюєва, Наталія Письменюк, Галина Загурна, Любов Вістовська, Лідія Ковтун.

Наше сьогодення

Сьогодні у школі викладають 65 педагогів. Серед них є вчи­телі, нагороджені нагрудним знаком «Відмінник освіти Укра­їни». 16 викладачів мають педагогічне звання «вчитель-методист», 12- «старший вчитель». Також у шко­лі працюють 5 лауреатів та при­зерів І і II етапів Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності «Вчитель року». Це Наталія Садовник, Алла Гузовська, Наталія Романюк, Іри­на Сілаєва.

Своїми спортивними досягненнями прославила Украї­ну вчитель фізичного виховання Жанна Кузьміна. Її досягнення занесені до Книги рекордів Гіннесу. Вона – почесний громадя­нин міста, член збірної України зі спортивної гімнастики 1978-80-х років. Вчитель фізкультури Ігор Білий пишається не лише про­фесійними досягненнями у бас­кетболі, є автором 170 пісень. Він випустив 4 альбоми, був учасником конкурсу «Карооке на Майдані» в номінації «Авторська пісня». Вчитель музичного мис­тецтва Тетяна Костоправ двічі стала призером телевізійного шоу «Розсміши коміка». У школі в буремні післявоєнні роки на посаді вчителя німецької мови та літератури працював поділь­ський письменник Василь Мико­лайович Баженов.

У спеціалізованій школі німецьку поглиблено вивчають з 1-го класу, у 5-му до неї додаєть­ся ще й англійська. Гарне воло­діння німецькою сприяє регуляр­ним перемогам учнів 6-ї школи у профільних олімпіадах різного рівня.

За 2015-2016 н. р. учні школи здобули 36 призових місць на міських предметних олімпіад.

З 2008-го року Міністерство закордонних справ Німеччини в усьому світі координує ініціативу «Школи: партнери майбутньо­го». Реалізується проект завдя­ки партнерству Центрального управління шкіл за кордоном, Гете-Інституту, Служби педагогічних обмінів та Німецької служби щ академічних обмінів. Успішно пройшла конкурсний відбір та в стала учасницею цієї програми і Хмельницька спеціалізована з школа № 6. Педагоги мають шанси підвищити фаховий рівень та вдосконалити володіння мо­вою безпосередньо у Німеччині. Вчитель німецької мови Наталія з Романюк у 2009-му році була делегатом на Міжнародному з’їзді вчителів німецької мови світу, який відбувався у місті Йена.

За останні 4 роки 20учнів 6-ї школи на конкурсній основі отримали стипендії та пройшли три­тижневі мовні курси у Німеччині. Проект відкриває для школярів з великі можливості, адже вони можуть безкоштовно скласти іспит та отримати мовний диплом. Це дозволить випускникам шкіл-партнерів здобувати вищу освіту у кращих вищих навчальних закладах Німеччини.

У 2013 р. наша школа була зареєстрована у навчальній програмі Європейської комісії eTwinning. Участь у проектах e Twinning підвищує мотивацію учнів до вивчення іноземних мов та покращує навички  використання інформаційно-комунікаційних технологій. Вчителі нашої школи, в свою чергу, мають змогу встановити прямі контакти з фахівцями інших європейських країн, обмінятися досвідом та опановувати сучасні методи викладання. Вчителі Костоправ Т.В., Троян Ю.Р. регулярно відвідують тренінги, майстер-класи та конференції, заохочують учнів до активної участі у навчальних проектах. З 2015 року амбасадором програми eTwinning було обрано Троян Ю.Р., яка підтримує вчителів Хмельницької, Тернопільської та Рівненської областей.

 

Share Button

2s коментарів

 1. Ewa

  Добрый день, приятно познакомиться с Вашей школой. Viele Gruesse an alle Schueler und Lehrer!

  Відповіcти
  1. ogerbanosenko

   І нам дуже приємно долучитись до спілноти “Класної школи”

   Відповіcти

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>