З 10 по 20 липня 2016 року на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді відбулася “Літня школа з програмування та математики-2016″.
У школі взяло участь більше 100 учнів 5-11 класів майже з усіх регіонів України.
Заняття проводилися по лігах, у які учні розподілялися не за віком, а за рівнем знань:
• Юніорська ліга – учні, які взагалі не знайомі з програмуванням або їх знання на початковому рівні.
• Середня ліга – учні, що мають базовий рівень програмування, переможці ІІ етапу та учасники ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з програмування.
• Вища ліга – учні з високим рівнем програмування, переможці ІІІ та IV етапів Всеукраїнських олімпіад з програмування.
Учні юніорської ліги були розділені на групи за двома напрямками. Наймолодшим учасникам ліги (учням 5 – 7 класів) було запропоновано ознайомитися з основними поняттями алгоритмізації та програмування на прикладі графічного модуля Turtle мови програмування Python. Незважаючи на недостатній математичний апарат, учні розв’язували досить складні задачі, що вимагали знання координатної площини, квадратного кореня та, навіть, теореми Піфагора. Ті ж учасники, що були старшими, змогли ознайомитися з такими поняттями, як геометричний фрактал та граф. Крім того, вони вивчили такі суто програмістські поняття як змінні, розгалуження, цикли, функції з кількома аргументами та, навіть, ознайомилися з поняттям рекурсії. Учасники школи від 8 до 10 класу, що навчалися в юніорській лізі, опановували мову програмування Pascal та розв’язували задачі, які мають складність І-ІІ етапів Всеукраїнський учнівських олімпіад з інформатики, а деякі і складність ІІІ етапу.
Учні середньої ліги вже опановували темами прикладної математики, не прив’язуючись до конкретної мови програмування. Бітова арифметика, основи теорії графів, основи теорії ігор, дерево відрізків – ось далеко не повний перелік тем, що розглядалися. Та основним критерієм опанування матеріалом було написання практичних турів. Проводилися вони за умов, що “наближені до бойових”, тобто з використанням системи ejudge, яка використовується при проведенні IVетапу Всеукраїнської олімпіади з інформатики.
Заняття з учнями проводили провідні фахівці по підготовці учнів до олімпіад з програмування різних рівнів та студенти, які в шкільні роки брали участь у Всеукраїнських олімпіадах з інформатики. Зокрема заняття проводили:
• Скляр Ірина Вільївна— Заслужений вчитель України, кавалер орденів “За заслуги” ІІ та ІІІ степенів, вчитель-методист, вчитель інформатики Київського природничо-наукового ліцею №145.
• Федорів Любомир Атанасійович— Заслужений вчитель України, вчитель-методист, вчитель інформатики Київського природничо- наукового ліцею №145.
• Скляр Борис Олександрович— Соросівський вчитель, вчитель-методист, вчитель інформатики школи І-ІІІ ступенів №37 м.Києва.
• Порубльов Ілля Миколайович— старший викладач кафедри програмного забезпечення АС Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, вчитель інформатики Черкаського фізико-математичного ліцею.
В останній день роботи Літньої школи учні взяли участь в олімпіаді, завдання якої відповідали тій лізі, у якій займалися діти. Найкращі з них були нагороджені дипломами та цінними подарунками.
Випускник 7-го класу Олександрійського колегіуму 2016 навчального року Олексієнко Павло також брав участь у “Літній школі з програмування та математики 2016″ у середній лізі. Підсумком його роботи є диплом ІІІ ступеня.
Вітаємо переможця і бажаємо
не зупинятись на досягнутому та нових звершень!