Про школу

ІСТОРІЯ ЗАКЛАДУ

До революційних подій жовтня 1917 року в місті існувала жіноча гімназія. Вона діяла в будинку, де нині знаходиться міськрайонна податкова інспекція. Після революції гімназію було закрито.

1 вересня 1935 року в місті Первомайську було засновано середню школу №11, першу в місті школу з російською мовою навчання. За 65 років існування  школа прославилася своїми вчителями – майстрами педагогічної справи, славетними випускниками та добрими традиціями.

У відповідності до ст.18 Закону України “Про освіту”, згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації від 18.09.2000р. Гаркуші О.М. сесія міської ради від 25.05.2001р. ухвалила рішення за №9 про реорганізацію ЗОШ №11 шляхом поділу, створивши міську гімназію та загальноосвітню школу І ступеня №11.Первомайська гімназія починає свій відлік часу з 24 серпня 2001 року урочистим відкриттям на честь 10 річниці незалежності України та 325-річчя заснування міста.

НАША СИМВОЛІКА

Символи Первомайської гімназії складаються із Герба гімназії, Гімну гімназії і Прапора гімназії.

Герб гімназії

Герб Первомайської гімназії

Герб Первомайської гімназії – це прямокутний щит, округлений унизу. На щиті зливаються дві повноводні річки – Південний Буг та Синюха, які розділяють на три частини й об’єднують наше місто Первомайськ.

У центрі герба – дата відкриття  Первомайської гімназії, куди з’їжджаються діти з усіх мікрорайонів міста. У нас вирує життєтворча енергія мудрості, символом якої на гербі є сова, знань – книги, пізнання світу – глобус.

Ця енергія спонукає учнів мислити, діяти, творити!

Прапор Первомайської гімназії

Прапор гімназії

Прапор Первомайської гімназії – це одна з офіційних емблем школи, яка символізує її суверенітет. Шкільний прапор являє собою синє прямокутне полотнище із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3. Синій колір символізує великодушність чесність і бездоганність.

В лівому кутку синього полотнища розміщено Герб школи.

Прапор школи є обов’язковим атрибутом поряд з Державним прапором України під час шкільних урочистостей.

Право піднімати Прапор школи на початку та опускати в кінці навчального року надається (за рішенням педради школи) кращим учням та випускникам школи.

Гімн гімназії

Гімн школи є невід’ємною частиною Шкільної символіки, яка відтворює індивідуальність навчального закладу.

Шкільний гімн звучить під час державних, національних, шкільних урочистих заходів та свят. Його виконання здійснюється після внесення шкільного прапора. При виконанні шкільного гімну всі присутні стоять струнко з рівнянням на прапор.

Гімн виконується в особливо урочистих випадках: на святкових лінійках, на змаганнях.