Примітка

IMG_6097ІТ-шники 38

   Ми хочемо, щоб наша школа стала найкращою! Сьогодні це стало можливим, тому що школа бере участь у проекті «Класна школа». Одним з напрямків проекту – зробити навчання в школі більш ефективним (не тільки з допомогою крейди). Для цього потрібно учням і вчителям навчитись співпрацювати і доповнювати один одного. Але якщо учні знають, що їхнє основне завдання вчитись, то вчителям, на нашу думку, складно перебороти себе і попросити допомоги.

   Тому, нашим першочерговим завданням стало «навчись сам і навчи інших».

   Поштовхом до прийняття нами таких рішень було проведення дебатів в класах, після яких стало зрозуміло, що ми просто не знаємо як скористатись можливостями ІКТ. Розібратись з цими «можливостями» нам допомогла п. Надія Парій, яку запросила Максимович Зоряна Юріївна. Годі було уявити, що нам майстер-клас проведе спеціаліст, яка навчає самих вчителів!

   Ми говорили про сервіс Google, побачили як можна створювати блоги. Виявилось, що це не тільки цікаво, а й не так складно. Ми навіть попрактикувались, працюючи в різних програмах, та побачили можливості використання цих програм.

   Після такого суперового майстер-класу за «підказки» наших вчителів, було вирішено створити із зацікавлених учнів робочу групу, яка б могла надавати технічну допомогу тим школярам, які слабо або посередньо володіють ІКТ. Без вагань дали назву цій групі – «Шкільний ІТ-шник». До неї увійшли представники 8-А, Б,  9-А, Б та 10 класів, які не тільки найкраще володіють комп’ютером, але й хочуть бути корисними та поділитися своїми знаннями з іншими учнями і навіть вчителями школи. Модератом групи стала вчитель фізики Максимович Зоряна. Їй вдалось організувати цикл практичних занять та дистанційне навчання учасників групи, на яке люб’язно погодилась п. Надія Парій.

   Так як із різними формами ІКТ спілкування більшість з нас була знайома, то було вирішено створити блоги класів. Обрано адміністраторів блогів, які відповідатимуть за їх наповнення: Дмитро Балабух (8-А), Михайло Гайворонський (8-Б), Владислав Пивовар (9-А), Софія Бліхар (10). Визначено функції кожного члена команди.

   В результаті ІТ-шники 9-А класу створили блог «Школа 38. 9-А», який містить такі рубрики: «Анонс», «Наше життя», «Д/з», «Інфа для учнів», «Наші досягнення», «Про нас» і почали працювати над його наповненням. Їхнім прикладом скористались і інші класи. Після зимових канікул ми вирішили провести шкільний конкурс «Кращий блог класу».

  Чекайте на наші дописи. До віртуальної зустрічі!

(Наші думки і міркування допомогли оформити і написати            Ірина Бегей і Ганна Кухтяк)

1

Share Button

17 листопада 2015 р. відбувся дебют учнів СЗШ №38 , які стали акторами сучасного  Форум-театру.  

 Цей захід став можливим завдяки активній участі школи у ХІІ Мандрівному  міжнародному кінофестивалі документального кіно про права людини Docudays.

 «Режисером- постановником» міні спектаклю стала Марія Ворончук, волонтерка з Донеччини, представник громадської організації  «Наше майбутнє».

 

 

 

 

 

Глядачами були учні 9-х, 10-х класів та вчителі історії, правознавства, соціальні педагоги і педагоги-організатори міста Львова. Учні-актори самі запропонували декілька реальних історій, одна з яких лягла в основу сюжету міні-вистави.

За методикою класичного Форум-театру один з акторів є  агресором,  а також є жертва і кілька «нейтральних» учасників; агресора замінювати не можна, хоч це допомогло б  вирішити  ситуацію. Нажаль в реальному житті так не буває.

Вистава зупиняється в кульмінаційний момент: дискримінація, приниження, конфлікт. Після першого перегляду, глядацька аудиторія бере участь в обговоренні побаченого, пропонує варіанти вирішення. Потім відбувається ще кілька переглядів, де глядачі мають можливість в будь-який момент сказати «стоп» і замінити когосьз акторів на сцені. Всі, хто виходить на сцену, замінюючи когось з акторів і своїм прикладом створюють нову модель поведінки.Таким чином, це дає змогу знайти, зіграти, «прожити» складні життєві ситуації, отримуючи безцінний досвід.

Так відбувалося і на нашій сцені. Учні імпровізували і намагалися вийти з конфлікту. Усі присутні, актори і глядачі, могли спостерігати, як під час замін акторів виробляється алгоритм, створюється модель успішної поведінки у складній, на перший погляд, безвихідній ситуації.

Вчителі-глядачі висловлювали свої міркування щодо позиції окремих акторів та пропонували свої шляхи вирішення конфлікту, сцену якого програвали учні.

Під час рефлексії учні –глядачі на питання: «Що ми робили?»,висловили діаметрально протилежні думки. Один із старшокласників відповів: «Гралися», інший сказав: «Ми вчились шукати шляхи вирішення конфлікту».

Головний меседж міні-спектаклю:  завжди можна знайти вихід з будь-якої конфліктної ситуації, головне щоб цього прагнули і хотіли обидві сторони.

Форум театр – це ще один засіб через «мову тіла», образи та творчість поговорити про проблемні та конфліктні ситуації в громаді та суспільстві, спробувати знайти альтернативні шляхи вирішення,  розвинути критичне мислення  та спробувати себе у акторській грі. 

Щиро дякуємо учасникам-акторам:
Бліхар Софії
Бліхар Соломії
Половинко Анні
Федяю Андрію
Венглінській Анастасії
Назар Софії
Міодушевській Анні
Рис Людмилі
Дідичу Богдану
8

Share Button

Дебати у 5-7 класах

21 жовтня в рамках проекту в школі проходили дебати у класах. Час був зручним для всіх, оскільки в школах почались осінні канікули. Про запланований захід учні дізнались із оголошення, яке було розміщено у фойє школи, а також інформація була поширена через класних керівників.
Дебати ми вирішили провести у два засідання. На перше запрошувались всі бажаючі учні 5-7 класів, а на друге зібрались школярі 8-10 класів. Засідання проводили вчителі Зоряна Максимович та Наталя Голосова, які мають досвід проведення семінарів і тренінгів. Спочатку учням запропонували перелічити функції мобільного телефону та ІКТ, якими вони самі користуються, потім їм було запропоновано назвати ті функції, які було б доцільно застосувати на уроках. Із загального переліку пропозицій школярі виокремили: «перекладач», google, «однокласники», «контакти», facebook, «калькулятор», фото, відео, електронна пошта, YouTube, Skype. Як з’ясувалось школярі називали функції мобільного телефону та інтернету, якими самі не так часто користуються чи не вміють застосовувати або модель телефону не має цих функцій.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Під час міні-тренінгів були зроблені і «відкриття»:

• Учні переважно не мають електронної пошти

• Ті, хто має – не володіють навичками відправки ел. документів та ел. листів

• Школярі не вміють шукати потрібну інформацію за допомогою програми

Після загального обговорення ситуації школярів попросили висловити свої думки щодо можливості змін та удосконалення діяльності на уроках і позаурочний час. Учнівські пропозиції майже співпали з критеріями Кодексу школи, які розробила робоча група проекту.
Загальним голосуванням представниками 5-7 і 8-10 класів були визначені наступні критерії «кодексу школи»
• Можливості використання ІКТ
• ІКТ як засіб комунікації (блог, скайп, ел.пошта тощо)
• Формування культури ІКТ

Обговорюючи результати шкільних засідань і враховуючи побажання школярів, робоча група запланувала провести спільний (учні + вчителі) навчальний семінар з ІКТ комунікацій, на який запросити спеціаліста з ІТ технологій. 2

Share Button

IMG_9464IMG_944024 вересня 2015 р. відбулась перша організаційна зустріч учасників програми Класна школа. Оскільки директора Світлани Василівни не було на міжнародній конференції у м. Києві, ми інформували про хід конференції та зміст тренінгів, які проводили польські тренери. Деякі питання були для нас не зовсім зрозумілими:
 як визначити принципи школи особисто для себе
 що може бути цікавим для школярів і як їх вмотивувати
 як вести блог (цього ми ніколи не робили)
 які проблеми внесли б у Кодекс вчителі, а що могли б запропонувати учні
 як все організувати … і ще багато ЯКIMG_9471
Після активного обговорення ми таки визначили пріоритетне завдання школи:
Використання ІКТ на уроках суспільно-гуманітарного і природничого циклів та у позакласній діяльності
Потім покроково сформулювали план наших наступних дій.
Крок 1. Ми вирішили розказати про програму Класна школа старшокласникам. Провели перше інформаційне зібрання учнів 5-11 класів. Формат проведення таких зборів став дебютом як для школярів так і для нас. Проте саме це допомогло нам виявити проблемні місця :
• низький рівень комп’ютерних комунікаційних технологій учнів і вчителів
• школярі бачать зміни, які відбуваються в школі ззовні, а не в середині
• пасивність і скептицизм старшокласників тощо
• шквал емоцій під час розміщення для сидіння на підлозіIMG_9452
• висока активність школярів 5-7 класів. Вони залюбки ділились своїми думками, припущеннями, ропозиціями. Інформації до роздумів виявилось багато!
Крок 2. Ми обрали опікуна учнівських блогів – Бегей Ірину Степанівну.
Щодо ресурсів школи, у нас є:
• вчителі, які можуть використовувати ІКТ, зокрема вчитель інформатики
• особи, які можуть допомогти іншим – батьки
• техніка: комп’ютери, проектор
• інфраструктура: інтернет, проведені кабелі, електричні розетки в приміщеннях.
Крок 3. Ми визначили ряд проблем:
• відсутність WI-FI
• оргтехніки (сканер, принтер)
Це унеможливлює максимальне використання учнями мобільні телефони під час навчального процесу.
IMG_9448Крок 4. Отож наш план дій:
• забезпечити оргтехнікою – директор – Терешкевич Світлана Василівна
• організувати інформаційні кампанії із залученням шкільної громади: учні, вчителі, батьки; навчання методики – координатор – Голосова Наталія Михайлівна
• провести ДЕБАТИ в класах з вироблення КОДЕКСУ школи – вчителі:
Максимович Зоряна Юріївна
Гуменюк Оксана Степанівна
Борейко Любов Ігорівна
Круковська Наталя Андріївна – психолог
Кухтяк Ганна Миколаївна – педагог-організатор
Термін впровадження змін – листопад – грудень 2015 року.

2

Share Button