IMG_6097ІТ-шники 38

   Ми хочемо, щоб наша школа стала найкращою! Сьогодні це стало можливим, тому що школа бере участь у проекті «Класна школа». Одним з напрямків проекту – зробити навчання в школі більш ефективним (не тільки з допомогою крейди). Для цього потрібно учням і вчителям навчитись співпрацювати і доповнювати один одного. Але якщо учні знають, що їхнє основне завдання вчитись, то вчителям, на нашу думку, складно перебороти себе і попросити допомоги.

   Тому, нашим першочерговим завданням стало «навчись сам і навчи інших».

   Поштовхом до прийняття нами таких рішень було проведення дебатів в класах, після яких стало зрозуміло, що ми просто не знаємо як скористатись можливостями ІКТ. Розібратись з цими «можливостями» нам допомогла п. Надія Парій, яку запросила Максимович Зоряна Юріївна. Годі було уявити, що нам майстер-клас проведе спеціаліст, яка навчає самих вчителів!

   Ми говорили про сервіс Google, побачили як можна створювати блоги. Виявилось, що це не тільки цікаво, а й не так складно. Ми навіть попрактикувались, працюючи в різних програмах, та побачили можливості використання цих програм.

   Після такого суперового майстер-класу за «підказки» наших вчителів, було вирішено створити із зацікавлених учнів робочу групу, яка б могла надавати технічну допомогу тим школярам, які слабо або посередньо володіють ІКТ. Без вагань дали назву цій групі – «Шкільний ІТ-шник». До неї увійшли представники 8-А, Б,  9-А, Б та 10 класів, які не тільки найкраще володіють комп’ютером, але й хочуть бути корисними та поділитися своїми знаннями з іншими учнями і навіть вчителями школи. Модератом групи стала вчитель фізики Максимович Зоряна. Їй вдалось організувати цикл практичних занять та дистанційне навчання учасників групи, на яке люб’язно погодилась п. Надія Парій.

   Так як із різними формами ІКТ спілкування більшість з нас була знайома, то було вирішено створити блоги класів. Обрано адміністраторів блогів, які відповідатимуть за їх наповнення: Дмитро Балабух (8-А), Михайло Гайворонський (8-Б), Владислав Пивовар (9-А), Софія Бліхар (10). Визначено функції кожного члена команди.

   В результаті ІТ-шники 9-А класу створили блог «Школа 38. 9-А», який містить такі рубрики: «Анонс», «Наше життя», «Д/з», «Інфа для учнів», «Наші досягнення», «Про нас» і почали працювати над його наповненням. Їхнім прикладом скористались і інші класи. Після зимових канікул ми вирішили провести шкільний конкурс «Кращий блог класу».

  Чекайте на наші дописи. До віртуальної зустрічі!

(Наші думки і міркування допомогли оформити і написати            Ірина Бегей і Ганна Кухтяк)

Share Button

1 коментар

  1. olena

    Доброго дня.
    Гарна ідея. Чи не могли б Ви надати посилання для прикладу? Дякуємо.
    З повагою, БЗШ №15 м. Біла Церква

    Відповіcти

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>