Історико – етнографічна екскурсія “Замки Тернопілля”

Учні Корнинської ЗОШ І-ІІІ ст. здійснили  історико – етнографічну екскурсію на Тернопілля:

Збараж, Вишнівець, Кременець

Тернопільська область включає частини iсторичних теренiв Пiвденної Волинi, Захiдного Подiлля i Схiдної Галичини. Архiтектурно-мiстобудiвна спадщина представлена замками XIV — XVII столiть, католицькими i православними храмами доби ренесансу i бароко, унiкальними пам’ятками дерев’яного церковного будiвництва. На державному облiку перебуває 1178 пам’яток архiтектури й мiстобудування, з яких 180 — національного значення.

Збаразький замок

Сьогодні Збаразький замок є серцем Національного заповідника “Замки Тернопілля”, який об’єднує 11 стародавніх споруд. Замок знаходиться у парку , на так званій Замковій горі.

Збаразький замок був побудований у 1631 році власниками міста Юрієм іХристофором Збаразькими за проектом італійського архітектора. Центральною спорудою замку був палац – двоповерховий, в стилі пізнього ренесансу. У 1707 році в замку побували Петро I та український гетьман Іван Мазепа. Вони зупинялися на обід, коли їхали у Жовкву на зустріч з польським королем Августом II. Оглянувши фортифікаційні споруди, російський цар дав їм високу оцінку.

Майже дав століття замок був надійною оборонною спорудою, але згодом почав руйнуватися. Відбудовувати фортецю почали вже після Другої світової. Роботи тривали 20 років. У 1985-му році в залах палацу відкрили спортивний комплекс для дітей і молоді. І лише у 1994 році замок стає основним об’єктом новоствореного заповідника.

Вишнівецький палац — архітектурна пам’ятка 18 століття загальнодер­жавного значення у смт Вишнівець Збаразького району Тернопільської області. Колишня резиденція останніх представника князівського роду Вишневецьких — Михайла-Сервація, а після його смерті 1744 — князів Мнішеків.

Кременець – одне з стародавніх міст України. Вперше згадується в Іпатіївському літопису в 1226р.коли, згідно з відомостями Іпатіївського літопису, руські війська розгромили об’єднані сили угорських та польських військ. На той час замком володів тесть князя Данила Галицького Мстислав Удатний. Замок постійно оборонявся від татар.Збаразький замок

1 коментар

1. larsuleva

Ви встигаєте всюди. Молодці. А Які враження у вас залишила подорож?