Шкільний кодекс

Кодекс учня

Смілянського навчально-виховного комплексу

Дошкільний начальний заклад  – загальноосвітня школа IIII ступенів № 15″

Цей кодекс було розроблено та затверджено під час шкільних дебатів «Використання гаджетів у навчально-виховному процесі» 12 квітня 2016р. До гаджетів учні віднесли: телефони, планшети, смартфони, ноутбуки, нетбуки, айпади.

Кодекс

Учні мають право

1.  Використовувати різноманітні гаджети ( електронні книги, телефони, планшети, нетбуки і т.д) під час навчального процесу для отримання додаткової інформації з навчальною метою.
  2. Використовувати інформаційно – комунікаційні технології до занять, а саме: для роботи над проектами, для створення презентацій, перегляду флеш роликів та створення власних, спілкування у рамках освітнього партнерства, для проведення відео – конференцій.
  3. З метою міжнародного спілкування між учнями з метою обміну досвіду рекомендується використовувати гаджети.
  4. На території школи учні мають право на доступ до Інтернету( Wi-Fi), але з певними обмеженнями, а саме:
  • блокування соцмереж.
  • блокування розважальних сайтів.
  1. Використовувати гаджети для відеороликів та оформлення місцевого навчального матеріалу під час проведення екскурсій, походів, інших позакласних та позашкільних заходів.
  2. Створити електронну шкільну бібліотеку.

Категорично забороняється

1. Порушувати авторські права при відтворенні та копіюванні інформації з Інтернету.
  2. Користуватися мобільними телефонами під час виконання контрольних, практичних та самостійних робіт.
  3. Без дозволу здійснювати фото та відео зйомку під час уроків.
  4. Не рекомендується грати в розважальні ігри та спілкуватися в соцмережах під час уроків.
  5. Використовувати та поширювати сайти, у яких пропагується насильство.
  6. Використовувати ненормативну лексику під час віртуального спілкування.
  7. Забороняється розміщувати матеріали, направлені на розпалювання національної ворожнечі, що містять елементи шовінізму та расової дискримінації.

Кожен користувач гаджетів зобовязаний

1.  Дотримуватись правил профілактики негативного впливу гаджетів на здоров’я людини.
  2. Нести особисту відповідальність за збереження власного гаджета та оргтехніки, яка є шкільним майном.
  3. Дотримуватися культури спілкування.
  4. Дотримуватися усіх пунктів даного Кодексу.

1 коментар

1. Justyna

Спасибо за размещение Кодекса 2.0 на блоге. Я прочитала его с большим интересом. Это здорово, что Вы заметили столько различных аспектов ИКТ в школе. Правильно, что Вы обсудили правила использования современной техники, согласно которым ученики сначала должны получить согласие учителя. Большой проблемой является то, что учащиеся не могут сосредоточиться на уроке, потому что используют телефоны в личных целях. Однако, если они будут использовать телефоны, чтобы иметь доступ к информации на уроках, они наверняка запомнят больше и на дольше. Важно также, помнить о авторских правах и использовать материалы с законных источников.
    Интересно, как студенты отреагировали на возможные последствия за нарушение правил? Были ли обсуждения данной темы?
    Спасибо за выполнение этой задачи!