Класна школа на всеукраїнському рівні. VI Всеукраїнська учнівська конференція «Мовний образ сучасного українця»

9 листопада, в рамках відзначення Дня української писемності та мови, в нашій школі відбулася VI Всеукраїнська учнівська конференція «Мовний образ сучасного українця».

Цьогоріч наукові дослідження з означеної теми представили делегати зі Скандинавської гімназії м. Києва, Смілянського НВК «Загальноосвітньої школи І ступеня – гімназії ім. В.Т. Сенатора», Смілянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №5, Канівської гімназії ім. І.Я. Франка, Першої міської гімназії м. Черкас, Черкаських гімназій №9,31, Черкаських спеціалізованих шкіл №3,20,28, загальноосвітніх шкіл № 2,5,7, 21,22,26,30 та НВК №34 м. Черкас, студенти філологічного факультету Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися директор Черкаської спеціалізованої школи №28 ім. Т.Г. Шевченка Скорик Тетяна Андріївна, методист Черкаського міського методичного кабінету установ освіти Чмигова Олена Олександрівна, методист лабораторії гуманітарних дисциплін Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Ющенко Людмила Олександрівна, президент Черкаської обласної ліги старшокласників Неділя Віталій та президент Учнівської міжпарламентської асамблеї м. Черкаси Краснопеєва Аліна.

Під час пленарного засідання з доповідями виступили доцент, кандидат філологічних наук, викладач кафедри українського мовознавства та прикладної лінгвістики ЧНУ ім.. Б. Хмельницького Ярмоленко Галина Анатоліївна та доцент, кандидат філологічних наук, викладач кафедри методики навчання, стилістики та культури української мови ЧНУ Красовська Олена Михайлівна.

Наступним етапом була робота у секціях, де усі учасники заходу представили свої дослідження. Тематика учнівських робіт вразила різноманітністю: «Способи творення сленгових назв автомобілів у сучасному усному мовленні», «Військово-політичні оказіоналізми та неологізми у мовленні сучасного українця», «Державна та літературна мова», «Мовні особливості Черкащини», «Молодіжний сленг як лінгвістичний феномен», «Мовний етикет як шлях до конструктивного спілкування», «Естетика телевізійних новинних блоків у медіапросторі України » ті інші. Більшість виступів викликали бурхливе обговорення учасників груп. Усі виступаючі показали високий рівень дослідницької роботи та вміння подати матеріал. Керівники груп – Ярмоленко Г.А., Красовська О.М., Ющенко Л.О., Мельниченко О.М. (учитель Черкаської гімназії №9) – організували обговорення виступів та визначення найзмістовніших робіт.

Під час підсумкового засідання учасники конференції (учителі та учні) отримали сертифікати за якісну підготовку. Кращими доповідачами визначені такі учні: Маслюк Євгенія, учениця Смілянської гімназії ім.. В. Т. Сенатора (учитель Маслюк Н.В.), Щербак Юлія та Дубок Наталія, учениці Скандинавської гімназії м. Києва (учитель Маркович Т.І.), Сіренко Наталія та Горопашна Єлєна , учениці Черкаської спеціалізованої школи №28 ім. Т.Г. Шевченка (учителі Олькова С.О. та Пластун Я.В.), Дерманчук Іван, учень Черкаської загальноосвітньої школи №2 (учитель Борозенець О.М.), Стрілецька Дарина та Стрілецька Поліна, учениці Першої міської гімназії м. Черкас (учитель Коритан Н.І.), Цюпа Богдан, учень Черкаської загальноосвітньої школи №7 (учитель Українець І.К.), Новіков Артем, учень Черкаського НВК №34 (учитель Романчук Л.А.), Сілко Анастасія, учениця Смілянської спеціалізованої школи №5 (учитель Галущенко Т.В.).

Учасники конференції підготували звернення до українців, у якому закликали боротися за чистоту нашої мови, плекати й збагачувати її, говорити рідною нам мовою у повсякденному житті та спонукати до цього усіх оточуючих.

1 коментар

1. Ula

Звичайно, піклування про рідну мову є надзвичайно важливим, особливо в сучасному світі, коли словник говорить нам слова, написані в SMS, і інтернет-пошук виправляє правопис. У наші часи про правильне писання польською мовою дуже часто забувається. Що з тим робити? Я бачила деякі цікаві відео-блоги – молодих людей – які навчаються правильно говорити. Найголовнішим є то піклуватися – так, принаймні я роблю – для кожного уроку або позакласних заходів.