Національно-патріотичне виховання школярів – основа формування майбутнього громадянина

DSCN7564DSCN7595

Патріотами не народжуються… Їх виховують, у сім’ї, школі, певному соціумі…

Восьмого квітня в рамках співдружності навчальних закладів у Червонослобідській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 пройшов тренінг із національно-патріотичного виховання для учителів суспільно-гуманітарних дисциплін, заступників директорів з виховної роботи, який провела Москаленко Тетяна Миколаївна, заступник директора з НВР Богуславецького НВК І-ІІІст. ім.М.Максимовича Золотоніської РДА, Заслужений вчитель України.

DSCN7556

Захід мав за мету допомогти вчителям реалізовувати Концепцію національно-патріотичного виховання школярів.

Патріотизм – це любов до рідної землі, шанобливе ставлення до мови, до історичного минулого. Краса-мир-гідність; Батьківщина-родина-мова; вишиванка-мамин рушник-вінок – такі слова педагоги пов’язують із значенням патріотичного виховання.

А виховати патріота, вважає Тетяна Москаленко, є надзвичайно важливою справою в об’єднанні всієї України.

Користь від такого спільного тренінгу – це не тільки інструментарій в роботі, а і живе спілкування між педагогами.

Працюючи в групах, вчителі обговорили мету, принципи, шляхи реалізації та етапи Концепції національно-патріотичного виховання. Виховання патріота вважають одним із головних завдань. Для цього, кажуть, використовують активні методи навчання та виховання: тренінги, змагання, квести, навчальні й виховні екскурсії, створення проектів. Цікавими вони стають, коли проходять в формі гри. Так вчителі створювали «навігатор для вчителя», розробили «збірний патріотичний щит», а побачивши хустку із Франції, думали над власним дизайном «хустки з України».

DSCN7579