Спільний простір

Сьогодні ми б хотіли представити вашій увазі проект під назвою “Спільний простір”.

Навмисне не висвітлювали попередні наробки, так як хотілось спочатку самим побачити, до чого ж призведе ця пошукова діяльність.

Спершу діти розробили анкети із запитаннями до людей старшого віку. Ліцеїсти вирішили не обмежуватися на співпраці лише із своїми бабусями та дідусями, а й познайомитись із іншими людьми старшого віку. І, як навмисне, щойно зібралися вийти із опитуваням на вулицю, як розпочався дощ. Але це не засмутило а ні учнів, а ні куратора класу. Ще раз передивилися питання, підготувалися і, тільки-но погода дозволила, “пішли в люди”:)

Здавалося б, що ж в цьому такого складного? Ну йдіть собі і спілкуйтеся. Та все ж-таки, якось не по собі. Перші спроби поговорити із бабусями нашого мікрорайону видавалися дітям ледь не тортурами. Незручно було підходити до нових, незнайомих, людей. Ніяково було першими заводити розмову із старшими. Та після заповнення двох анкет учні розійшлися не на жарт. Вчитель, Наталя Гринь, зрозуміла, що тепер вже не може зупинити розпочатий процес. Крига скресла і питання рікою потекли від малечі до дорослих: “Чи не вважаєте ви молодь некультурною? Чим ви займаєтесь протягом дня? Як ам вдається посміхатись?” – ці та багато інших запитань учні задавали поважним старцям.

Якби ж то тільки цим виходом обмежитись. Так ні, тепер вже діти не відстали від Наталі Василівни, допоки вона не вивела їх на анкетування ще раз і не пообіцяла повезти їх на танцювальний майданчик “Для тих, кому ЗА…”.  І от нарешті, цієї суботи (23 квітня) проектна група відвідала станцію метро Театральна, де збираються різні покоління. Та яким же розчаруванням стала для них звістка про те, що “майданчик сьогодні на ст.м.Гідропарк”. Не довго думаючи, дорослі взяли команду ліцеїстів, спустилися в метро і переїхали на лівий берег Дніпра задля досягнення поставленої мети. Нарешті! Картина, яку побачили діти, була вище очікувань: 70-, 80-ти річні люди танцювали і співали немов юнаки та дівчата. І ця “літня молодь” із задоволенням прийнялася навчати підлітків вальсу, народним пісням тощо.

Тепер ми можемо представити вашій увазі результати роботи минулих майже 3-х тижнів із висновками учнів, фото- та відеоматеріалами, які в свою чергу ще дороблятимуться для захисту проектів. IMG_20160420_121649 IMG_20160420_151538 IMG_20160420_151607 IMG_20160419_152556 IMG_20160420_122055 IMG_0569

1. Ewa

Это крайне интресно – у кого больше клише, стереотипов, касаюшихся возраста, кто больше стесняется – молодёжь или пожилые люди? Вы очень живо описали Вашу “прогулку по городу”, мние казалось, что я с Вами. Интересно, какие впечатления у молодых людей? По снимкам видно, что они наладили дружеские отношения. Танцювальний майданчик “Для тих, кому ЗА…” – это прекрасная идея. Посмотрите с учениками этот фильм https://www.facebook.com/FloWish/videos/930465293740954/

1. olekuzovenkova

Спасибо, Ева. Мы очень хотим пригласить всю администрацию и часть детей лицея на защиту этого проекта. Но самое интересное то, что теперь дети на это не хотят останавливаться. так что проект не окончен.

2. Ewa

Мои ученики тоже после первого пеоекта хотели дальше так работать. И это касалось также уроков. Сами продумывали, как можно учиться методом проекта.

3. Алла Ткачук

Матеріали вашої роботи можна сміливо втілювати у життя. ДУЖЕ ВАЖЛИВО, ЩО МОЛОДІ ЛЮДИ З ЛЕГКІСТЮ НАЛАГОДИЛИ ДОБРІ, ДОВІРЛИВІ СТОСУНКИ З ЛЮДЬМИ ПОХИЛОГО ВІКУ. ВАША КОМАНДА – МОЛОДЦІ!!! Свій досвід роботи ви можете поширювати через місцеву пресу.