Як кам’янські гімназисти досвідом «Класної школи» ділилися… Схід та Захід України разом!

Тернопіль_Кам_янське_2017  Тернопіль_Кам_янське_2017_Вертеп

Тернопіль_Кам_янське_2017_3 Тернопіль_Кам_янське_2017_4 Тернопіль_Кам_янське_2017_5  15941103_1263867073701677_8349072875929110229_n Кам_янець_Подільськ_зустріч_1 Кам_янець_Подільськ_зустріч_4 Колидяни_Тернопільщина_2017_6 Тернопіль_11 Тернопіль_12

Різдво – це неймовірне свято, наповнене радістю, теплотою родинного кола, задоволенням від сімейного добробуту, новорічними вогнями, свічками, вогонь яких тремтить від легкого подиху суму, який навіює думки про те, що свята закінчуються і новорічна казка має лишити нас до наступного року. Головним елементом цього свята є сама родина, ті люди, при зустрічі з якими тремтить серце та квітне душа. Саме такі враження відчували учні та вчителі НВК гімназії № 11 м. Кам’янського, коли отримали запрошення від Колиндянської загальнооствіньої школи, що на Тернопільщині, зустріти Різдвяні свята, поєднавши дві великі шкільні родини. Неможливо передати словами, наскільки важливим є це спілкування та обмін досвідом. Але все по порядку.

Гімназія № 11 м. Кам’янського є учасником українсько-польського проекту «Класна школа» з 2015 року. Ментором цієї справи є вчитель хімії Гавриліна Вікторія Вікторівна, яка координує учнів та корегує їх роботу. Під її контролем учні подолали вже 3 етапи проекту: провели класні та шкільні дебати, склали кодекс школи, дізналися про нові та зникаючі професії, які були представлені на ярмарці під час шкільної практики; дослідили вплив поляків на розвиток нашого міста, розробили каталог “Польські обличчя
в історії міста Кам’янського” та навчилися активно працювати з платформою, наданою компанією Microsoft Office 365. Саме Вікторія Вікторівна і була ініціатором цієї подорожі. А проект «Класна школа» об’єднав учнів гімназії та колиндянських школярів.

Найактивніші учні проекту, а саме учні 9-10 класів Безчастний Олексій, Курицин Микита, Браіла Анастасія, Савченко Олександра та Преснєцова Єлизавета разом з вчителями історії – Дубовською Оленою Петрівною та англійської мови – Пилипенко Марією Олексіївною відправилися подивитися на інших та показати себе у Чортківьский район Тернопільської обасті у мальовниче, безкрає, дивовижне українське село Колиндяни.

Прибуття у Тернопіль було досить раннім та довгоочікуваним, тому всі затамували подих, коли побачили Світлану Олександрівну Дячок, заступника директора з виховної роботи Колиндянської ЗОШ, координатора проекту «Класна школа», яка разом з колегою,  попри п’ятнадцятиградусний мороз, приїхала зустріти своїх гостей. В Тернополі була організована екскурсія, під час якої вдалося помилуватися архітектурою та живописом, іконописом тернопільських храмів, замком та холодним, але величезним озером, загадковою ялинкою у центрі міста поряд з академічним обласним українським драматичним театpом імені Т. Г. Шевченка. Потрапити до найбільшої різдвяної католицької шопки в Укpаїні у церкві Святого апостола Петра. А ще всі були вражені величезною кількістю експонатів у етногалереї “Спадок” ТВЦ “Атріум”, яку нещодавно відкрили подружжя меценатів Демкур. Справжній затишок для всіх був подарований персоналом музейної ресторації “Старий млин”, який нагороджено срібною і золотою табличкою Ольги Фреймут.

По приїзду в село Колиндяни учнів одразу розмістили у чотирьох гостинних родинах та посадили за багатий, різноманітний, з традиційними національними стравами стіл Святої вечері. Святвечір символічно поєднав Схід і Захід.

Наступного дня, незважаючи на мінус 17 на стовпчику термометра, Різдвяний вертеп, до якого готувалися, шили барвисті костюми, вчили слова та пісні, все ж таки відбувся. Дітей не зупинили ні мороз, ні вітер, ні білосніжна хурделиця. Обличчя дітей сяяли щирістю, відкритістю та добротою.  До колядувань та віншувань, справді казкового дійства, були залучені і гімназисти, які отримали ролі і слова, на ходу вивчали дзвінкі пісні.

Такого завзяття, таланту та гостинності школярі та вчителі гімназії ще не бачили. Кожна родина, до якої завітав вертеп, пригощала усіх солодощами, теплим чаєм,  традиційними для цього регіону різдвяними пляцками та іншими смаколиками. Сила української традиції об’єднала учнів з неймовірною силою і вже на 3-ій день вони були готові все ж таки передати свій досвід та надбані знання у проекті «Класна Школа».

Незважаючи на порожній через канікули коридор Колиндянської школи, потрапивши до неї, одразу відчувається тепло, затишок та любов. Ця сучасна трьохповерхова будівля є опорною школою району, яка виховує 130 учнів. З посмішкою та неабиякою гостинністю зустріли команду і колеги Світлани Олександрівни. Директор школи Довгань Антоніна Людвігівна привітала учнів гімназії та побажала плідної праці. В цей день діти із захопленням спілкувалися, ділилися успіхами та вдачею. Знайомство між колегами та учнями було проведено у формі кола довіри, що об’єднало усіх. Були запропоновані цікаві вправи, щоб дізнатися імена всіх присутніх, хобі та улюблені страви. І діти і дорослі загадали бажання, передаючи запалену чарівну свічку дружби.

Після розповіді про місто Кам’янське, досягнення в проекті “Класна школа” та Office 365, гімназисти з цікавістю дізналися про плідну працю, позитивні та негативні сторони редагування Вікіпедії та участь у пpоекті «Вікікpай», про налагоджену систему учнівського самоврядування колиндянської школи.

Усім було надзвичайно цікаво слухати один одного! Гостинність і щирість відчувалась у всьому. За доброю традицією гостей з порожніми руками не відпускають. Тож, педагогів Кам’янської гімназії пригостили медом до куті, а усі вихованці отримали картинки вишиті бісером колиндянськими семикласниками із національною символікою. Усі учасники були запрошені за спільний святковий обідній стіл, засервірований вчителями школи. Потім був вертеп, але вже без костюмів для тих педагогів, до яких через погодні умови колядники не завітали минулого вечора.

Кульмінацією після серйозної роботи щодо проектів, стала поїздка до села Залісся у печери Млинки. Трохи втомлені, але абсолютно щасливі школярі обох шкіл пройшли марафон у 2 кілометри не лише пішки, але й на колінах і навіть животі! Це ще раз показало, що учні як в проекті, так і в печерах єдині та нездолані! Смачну кінцівку різдвяного свята подарувала учитель початкових класів, котра із  батьками свого класу приготували смачну шашличну вечерю біля підніжжя гори печери! Враження та емоції переповнювали і дітей і дорослих!

В останній день перебування на Західній Україні хотілося як мого більше встигнути. Подорожуючи до Хотина на Чернівеччину, першою зупинкою стала Скала-Подільська (ще Теpнопільська земля), а згодом стіни могутньої засніженої Хотинської фортеці, видихаючи тепло, справді гріли починаючих звикати до морозів гостей зі Сходу.

Наступною зупинкою в неймовірній мандрівці стало місто Кам’янець-Подільський на Хмельниччині. Досить холодних та голодних колиндян та кам’янчан з Дніпропетровщини відігріли кам’янчани загально-освітньої школи № 17 міста Кам’янець-Подільська, ще одні партнери по «Класній школі». Тепла товариська зустріч відбулася завдяки Наталії Павлівні Рудніцькій — організатору з виховної роботи, та психолога школи – Савель Ірині Сергіївні. Всім сподобалась затишна сучасна школа з актовою залою на 1500 місць, музей “Дзвони Чорнобиля”. За теплим чаєм та смачним імбирним печивом пройшло щире знайомство та цікаве спілкування між учнями трьох шкіл, які беруть участь у проекті “Класна школа”. Після обміну досвідом в цьому проекті учні Кам’янець-Подільської ЗОШ № 17 поділилися враженнями від роботи у цікавому та корисному проекті “Відкривай Україну”.

Тернопіль_Кам_янське_2017_1    Тернопіль_Кам_янське_2017_2

Кам_янець_Подільськ_Тернопіль_Кам_янське_2017

Зігріті теплом, спілкуванням та новими ідеями далі поїхали милуватися фортецею та Старим містом Кам’янець-Подільський. Залишились приємні спогади, яскраві враження і купа фото від цікавої фотосесії – і ніякий мороз не страшний!

Кінцевою зупинкою подорожі класношколівців став стародавній та сучасний, привітний, але холодний, різдвяний та світлий Київ.

Закінчились канікули….. Доброго ранку, школо….І ми готові розповісти про подорож, поділитися враження та позитивними емоціями, які супроводжуватимуть нас ще тривалий час.

                               Марія Олексіївна Пилипенко, вчитель англійської мови та

                               Дубовська Олена Петрівна, вчитель історії та правознавства

Учнівські враження від зустрічі з обміном досвіду за проектом «Класна школа».

Неймовірна подорож почалася о 9 ранку 6 січня у файному місті Тернополі, де нас зустріли вчителі з Колиндяни. За декілька годин на морозному різдвяному повітрі ми відвідали безліч затишних та цікавих міст, як-от: замок та льодове озеро прямо у центрі міста, найбільшу різдвяну шопку в Україні ( вона, до речі, знаходиться у церкві, що має форму корабля),побачили театр та головну ялинку міста, а також етногалерею « Спадок» та смачно пообідали в тепленькому кафе «Старий млин». Увечері в Колиндянах нас вже чекали сім’ї, посмішки, коцики та різдвяна вечеря.

Другого дня ми відвідали місцеву церкву Святого Миколая ( як і в нашому місті), а ввечері взяли участь у вертепному дійстві. Морози та хуртовина не завадили нам ходити з хатини в хатину бажати людям добра, злагоди і щастя в цьому році, грати нашу невеличку сцену, співати та класти цукерки у кишені.

У неділю з самого ранку ми плідно працювали. Спочатку дізналися трішечки про історію села Колиндяни і розповіли про Кам’янське та участь у «Класній школі».

Савченко Олександра, 10-А клас

Мої враження від поїздки задля обміну досвідом – Проект «Класна Школа»

          Якщо сказати про подорож одним словом, то це все було просто круто. А детально було все так:

Все почалося о 9 годині коли ми встали з потягу у дуже прекрасному місті Тернопіль та нас зустріли вчителі ЗОШ села Колиндяни. Ми залишили речи у камері схову та пішли гуляти цим чудовим містом. Як співалося в пісні « Файне місто Тернопіль», то так воно і є. Це дуже красиве та велике місто. Ми відвідали найпривабливіші місця і незважаючи на холод все одно все було чудово. Потім ми пообідали у чудовому ресторані в центрі міста: « Старий млин». До речі, то місце відвідав ревізор і цей ресторан має дві відзнаки. Після дуже ситного обіду ми забрали свої речі і поїхали у саме село, де мали жити три дні. Нас там вже чекали.

Ми доїхали, нас зустріли і ми пішли до їхніх осель. Ввечері ми ділилися інформацією про свої міста, традиції. Потім ми гарно повечеряли і дуже втомлені від насиченого дня лягли спати.

На наступний день ми зранку пішли до церкви. Було дуже холодно, але дуже цікаво було розглянути село. Після обіду, у школі де навчаються учні, що нас приймали, ми переодяглися у вертепні костюми і пішли колядувати селом. Ні лютий холод, ні вітер нам не завадив колядувати. Це було дуже цікаво. Ввечері ми разом з Настею дивилися фільм.

Зранку ми пішли до школи. Там ми ділилися досвідом, розповідали про своє місто, а ті учні про село. Мали потім дуже смачний обід.

Після обіду ми поїхали у село Залісся. Це село славиться печерою, що там розташована. Загальна довжина 46 кілометрів. Це третя печера в Україні. Я навіть не уявляв до цього: як це повзати у печері. Ми пройшли 2 кілометра і це було неймовірно круто. Це просто була ізюминка подорожі. Про це ми говорили аж до кінця поїздки.

Але все хороше триває недовго і в понеділок ми вже розсталися зі своїми новими друзями. Ми поїхали подорожувати далі. Ми поїхали в Хотин. Це було дуже цікаво відвідати для мене, бо як історик я давно туди хотів потрапити. Потім ми заїхали до школи Кам’янця Подільського задля обміну досвідом через проект. Вони нам розповіли про свої досягнення, а ми про свої. Після теплої зустрічі ми поїхали далі, а саме до знаменитої фортеці Кам’янця Подільського. Це було дуже цікаво. Ми зробили неймовірну кількість фото, бо там просто «Клондайк» історичних пам’яток. Після цього поїхали у центр міста і мали вечерю. Потім зі сльозами на очах розлучилися зі своїми новими друзями, що нас супроводжували весь цей час. Потім сіли на потяг вночі і поїхали до серця України, перлину – Київ.

Зранку ми поснідали у моєму найулюбленішому кафе біля центрального вокзалу столиці – «Пузата Хата». Після цього нас вже чекав найкращий екскурсовод Києва, історик, випускник Київського національного університету імені Шевченка. Ми весь день споглядали на неймовірно-чудові пам’ятки старого міста. Після виснажливого дня ми повечеряли і сіли у потяг. Вже зранку ми повернулись додому. Дякую всім хто доклав зусиль, щоб зробити це все. Сподіваюсь на щось подібне ще!

   Безчасний Олексій, 10-Б клас

По-перше хочу сказати “Дякую!” всім за гарно проведений час. Але більш за все велетенське дякую Світлані Олександрівні. Вона не тільки спростувала стареотип, мов жителі Західної України не люблять Східну, а й навпаки прийняла нас як своїх. Та й взагалі я ще не бачив настільки активного вчителя. Коли поруч така людина тобі й самому хочеться почати щось робити. Але Світлана Олександрівна не одна прийняла нас. Тож хочу подякувати всім, хто взяв до себе наших гімназистів.

Потім хочу подякувати учням, вчителям, та й взагалі жителям села Колиндяни за їх гостинність. Чесно кажучи ми всі були дуже вражні цим, і я навіть не знаю чи зможемо ми відповісти такою ж гостинністю.

Наступні у списку підуть наші вчителі (Олена  Петрівна і Марія Олексіївна), які не побоялися їхати з нами і побороти всі перешкоди, які траплялися на нашому шляху.

І на кінець окреме “Дякую!” Вікторії Вікторівні за те, що принесла до нас “Класну Школу”!

Спочатку ми думали, що “Класна Школа” допоможе зблизити Польщю та Україну, але тепер я впевнений що вона й допомагає зблизити Нашу Країну!

Куріцин Микита, 9-А клас

Кам_янець_Подільськ_зустріч_Курыцин Тернопіль_Куріцин_1 Тернопіль_Куріцин_2 Тернопіль_Куріцин_3

Програма зустрічі, яка складена нашими партнерами з Колиндянської школи Дячок Світланою:

06 січня 2017 p. П’ятниця

08.45 – пpибуття гостей у м. Теpнопіль.

09.00 – екскуpсія до Тернопільського академічного обласного українського драматичного театpу імені Т. Г. Шевченка, замку та озера.

11.00 – відвідування Другої в Україні етногалереї тернопільських меценатів, подружжя Демкуpів. ТВЦ «Атріум» (вул. Йосипа Сліпого).

12.00 – відвідування найбільшої різдвяної шопки в Укpаїні.

13.00 – обід.

14.00 – доpога в Колиндяни.

16.00 – приїзд в Колиндяни. Поселення

18.00 – Святвечіp у pодинах.

07 січня 2017 p. Субота

 08.00 – підйом.

08.30 – сніданок.

10.00 – різдвяне богослужіння в церкві Святого Миколая.

13.00 – обід.

14.00 – веpтепне дійство вулицями села Колиндяни.

20.00 – вечеpя.

21.00 – спілкування в pодинах.

08 січня 2017 p. Неділя

 08.00 – підйом.

08.30 – сніданок.

10.00 – зустріч за кpуглим столом в школі. Знайомство, обмін досвідом. Проект «Класна школа». Презентація пpоекту «Вікікpай».

13.00 – обід.

15.00 – виїзд в печеpу Млинки. с.Залісся.

16.00 – екскуpсія у гіпсову печеpу Млинки (Загальна довжина печери — 47 747 м).

19.00 – вечеря біля печери.

21.00 – повернення додому.

09 січня 2017 p. Понеділок

 08.00 – підйом.

08.30 – сніданок.

09.00 – виїзд на Хотин.

11.00 – екскуpсія Хотинською фортецею (Чернівецька область).

12.30 – виїзд на Кам’янець-Подільський.

13.00 – обід.

14.00 – зустріч із школяpами ЗОШ №7 м.Кам’янець-Подільский. Знайомство, обмін досвідом. Проект «Класна школа».

16.00 – екскуpсія Кам’янець-Подільською фортецею.

 1. 30 – екскуpсія Стаpим містом.

18.30 – вечеря.

19.30 – відбуття на вокзал.

 

Share Button

2s коментарів

 1. Світлана Дячок

  Як усе докладно описали! Дякуємо!!! Ви – спpавді найкpащі у цьому пpоекті!!! Тpимаємо на Вас оpієнтиp і запpошуємо в гості!!!

  Відповіcти
  1. vikgavrylina

   Дякуємо за високу оцінку нашої діяльності! Але це ми тепер тримаємо орієнтир на Вас, тому що організувати таку зустріч потребує неабиякого професіоналізму! Наші учні в захваті від Вашої особистої активновності та талантів!

   Відповіcти

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>