Віртуальний учитель – бібліотекар інформаційного Всесвіту. Цікавий досвід як використання ІКТ змінює професію вчителя!

Журналіст ВЛАСЕНКО І.В., вчитель світової літератури на сайті  http://optima-osvita.org.ua/stattya-virtualniy-uchitel

дає дуже цікаві поради для  сучасних вчителів

virtualniy_uchitel_5

Віртуальний т’ютор (від англ. Tutor – наставник) – це особливий наставник. Він обмежений у звичних засобах педагогічного впливу на дитину. Разом з цим отримує величезні переваги в порівнянні з вчителем, який спілкується з учнями в ході традиційного шкільного уроку в класі. У якійсь мірі вчитель в онлайн-школі схожий на екскурсовода/експерта в музеї інформації.

ПОРАДИ ВЧИТЕЛЯ, що викладав історію в школі М.П. Щетиніна.
Вони актуальні і для нас:

1. Урок починається з ІНТЕРЕСУ учня до предмету.
2. Перш, ніж пояснити, ПОТІШТЕ (ОБРАДУЙТЕ).
3. Після того, як учні усміхнулися, ЗАІНТРИГУЙТЕ.
4. Після того, як заінтригували, пояснить, навіщо це їм потрібно.
5. Передавайте своє здивування і захоплення тим, що ви пояснюєте.
6. Запам’ятовується НЕСПОДІВАНИЙ ПРИКЛАД.
7. Запам’ятовується наочно і те, що можна використовувати.
8. Вищий клас – коли учень хоче переосмислити вашу інформацію і пояснити іншим.
9. Хочуть вчитися не у того, хто добре знає предмет, а у того, хто показав, як він ПОТРІБЕН учневі.
10. Урок – це не коли той, хто знає, пояснює тим, хто не знає, а коли присутнім ЦІКАВО, ДОБРЕ РАЗОМ. А що ще й корисно – це наслідок!

virtualniy_uchitel_2