Звіт роботи гімназії № 11 за проектом “Класна школа”

У вересні 2015 року команда активних учителів гімназії (Козорог О.Г., Черкасова Т.В., Рева О.В., Ільченко І.Ю.)  брала участь в тренінгу по організації роботи над проектом у місті Київ.  Польськими партнерами був створений сайт «Класної школи» http://klasnashkola.eu та блоги для всіх шкіл-учасників проекту. В гімназії № 11 пройшли зустрічі-тренінги вчителів по розробці дій реалізації проекту, а потім у класах з 5-го по 11-й відбулися дебати по створенню «Кодексу 2.0». Після обговорення всіх пропозицій учнівська рада затвердила його положення.

Наступною задачею було стати активними  коментаторами на своєму блозі «Класної школи» http://klasnashkola.eu/gim11-dniprodzerzhynsk/, опубліковувати інформацію про реалізацію проекту та провести «Ярмарок 2.0» по використанню ІКТ для навчання. За виконання всіх задач ми отримали на блозі три наліпки «Маємо Кодекс», «Ми активні коментатори» та «Ярмарок 2.0».

Ярмарка_2.0      Медалі_Класна_школа_обрезаны

Ми працюємо над створенням єдиного інформаційного простору на платформі Office 365. В програмі Outlook створили єдину мережу електронної пошти для викладачів та учнів гімназії, отримали ліцензію від компанії Microsoft.

З 1 квітня 2016 року почався 2-й етап проекту. Учні 5-10-х класів створили нові команди, вибрали тему проекту: «Нові та зникаючі професії», склали план дій та протягом місяця реалізовували його.

Круглий_стіл_Нові_зникаючі_професії (6) Круглий_стіл_Нові_зникаючі_професії (8)

Всі дії висвітлювалися на блозі та сайті гімназії. Чи з’явилися якісь нові професії, пов’язані з розвитком Інтернету? Які професії зовсім загинули?

Вчитель історії та правознавства Козорог Олександра Геннадіївна провела  тренінг із командами із майстерності брати інтерв’ю.

P1460201  P1460227

Учні проводили дослідження, брали інтерв’ю з дорослими, проводили Skype-спілкування через Інтернет, перевіряли, як змінювалася робота вчителя, інженера, бібліотекара, лікаря, продавця, фотографа, дизайнера, чиновника… Дуже важливо було, щоб діти замислилися над питаннями: А що Ви хочете робити у майбутньому? Які вміння, пов’язані з новими технологіями, будуть Вам потрібні? На блозі «Класної школи» гімназії ми розмістили опитування в Google Forms про використання ІКТ та 106 учнів, батьків і вчителів, за бажанням, відповіли на питання в on-line. Провели Skype-конференцію із випускницею гімназії, кандидатом наук Бей Анною, яка працює за професією політолог, політтехнолог; зустріч із Удовенко Анікою, яка навчається в Києво-Могилянській академії на хімічному факультеті.

P1460728   P1460735P1470261   Удовенко_Аніка_зустріч_9А

Важко порівняти та оцінити результат кожної команди проекту «Класна школа», тому що всі підійшли творчо до роботи. Учні 5-х класів брали інтерв’ю у батьків та знайомих, учні 6-А та 7-Б класів створили відеоінтерв’ю  із представниками професій фармацевта, фінансиста та мистецтвозвавця. Батьки гімназистів із ентузіазмом залучилися до проекту. Так, Захорольський Олег Іванович, організував екскурсію для двох 10-х класів на підприємство ЗІП, де підлітки познайомилися не тільки із звичайними професіями хіміка, менеджера, а й новою професією -маркетолог. Учні 7-Б класу були на екскурсії в аптеці, а 8-Б відвідали банк. Учні 10-А класу досліджували нові професії, а 9-Б класу – ті, що вже зникли.

30 травня відбувся Фестиваль професій, на якому кожний клас-учасник проекту представляв професію, яку обрали за власним бажанням. Про які тільки професії не розповідали діти: коучер, блогер, копірайтер, веб-дизайнер, фрілансер, телефоністка, фармацевт, стоматолог, лікар, повар, дієтолог, художник…  На фестиваль запросили всіх учнів 6-10-х класів, вчителів та батьківський комітет гімназії. Гості голосували жетонами за команду, яка найцікавіше представляла професію.

Після закінчення Фестивалю в актовій залі гімназії відбулося нагородження команд та найактивніших учасників проекту.

P1490253   P1490236  P1490264   P1490270

Підводячи підсумки, необхідно відмітити команду 9-А класу

Савченко Олександру, Биданцеву Валерію та Гуменюк Марію, які зробили найбільший внесок в реалізацію проекту. Вони створили власний блог на платформі Office 365 та канал на You Tube, де розмістили більше 20 відео про різні професії; попрацювали із молодшими братиками та сестричками за програмою «Професії» в on-line, які потім втілили в малюнках. Дівчата були найактивнішими у використанні пошти Outlook;  організували екскурсію на станцію «Швидкої допомоги»; взяли найбільшу кількість інтерв’ю  про різні професії та оформили їх за розробленими критеріями.

P1490247  P1490262

Також  хочеться сказати слова вдячності всім кураторам, класним керівникам, батькам та самім учням, які взяли активну участь у проекті.

Тільки разом ми зробимо життя нашої гімназійної родини цікавим та корисним!