Продовження роботи над україно-польським проектом.
З 12 по 15 травня 2016 року у Львові відбулася зустріч-тренінг «Swatka» найактивніших учасників проекту України та Польщі. Від гімназії в тренінгу приймала участь координатор проекту вчитель хімії та основ здоров’я Гавриліна В.В. Зустріч відбувалася в рамках Програми “Перетворення в регіоні” – РІТА, яка є фінансована Польсько-Американським Фондом Свободи, що адмініструється Фондом “Освіти для демократії”. Організаторами були Лабораторія Громадянської Освіти Пошук, Товариство Лева, “Класна школа”. Польські та українські колеги говорили про високий професіоналізм вчителів обох країн. Атмосфера заходу була родинною та дружньою! Вчителі з України були вражені досвідом міжнародного співробітництва польських шкіл.
Всі отримали не тільки знання, навички створення проектів, а й нових друзів із України та Польщі! Партнерами-друзями нашої гімназії № 11 тепер є польська гімназія № 25 із міста Забже у самому серці Сілезії ( координатор Бернадетта Біатек) та українська школа № 7 із міста Стрий Львівської області (координатор Світлана Рубан).
24 травня відбулося перше засідання вже нової команди гімназистів, які працюють над спільним проектом із нашими партнерами.
Мета проекту: обмін досвідом громадянської активності учнів в Україні та Польщі та організація громадянської акції в місцевому співтоваристві – в трамваї відбувається популяризація читання літератури.
Для досягнення основної мети, проект – навчання реалізується через гру – дізнатися про історію та культуру своїх країн і регіонів та країн-партнерів, подолати існуючі стереотипи . Молодь буде використовувати досвід країн-партнерів в своїй школі та країни, через діяльність буде поширювати ідею активної громадянської позиції, яка є важливою в демократичних країнах в Європі і по всьому світу.
Виконана робота за проектом (влітку):
- Вивчали історію, географію, культуру та звичаї наших польських та українських партнерів. Матеріали перекладали з польської та англійської мови та розмістили на блозі нашої гімназії.
- Команда учнів досліджувала роль поляків у становленні нашого міста:
- Відвідали музей міста.
- Відвідали музей Дніпровського металургійного комбінату (ДМК).
- Відвідали архів міста.
- Збирали інформацію в Інтернеті, бібліотеках міста.
- Вивчали архівні матеріали, спогади мешканців міста, які представлені в творах Олександра Слоневського та Людмили Яценко.
- Створили відео віртуальної екскурсії по нашому місту на англійській, польській та українській мовах; розмістили відео на сторінці в You Tube, блозі «Класна школа» та на сторінці польських партнерів у Facebook. Оператор: вчитель ОТМ Гудименко В.М.
- Матеріали про історію нашого міста розміщено на блозі «Класна школа» трьома мовами для партнерів, нашої гімназійної родини та громади міста.
- Всі матеріали проекту розповсюджуємо у соціальній мережі Facebook, сайті гімназії.
- Опублікована стаття в газеті «Відомості» за 1 червня та повідомлення про проект на офіційному сайті Кам’янської міської ради.