8 порад як написати добрий пост. Із матеріалів проекту “Класна школа”

Шановні гімназисти, батьки та вчителі!

Все більше людей користуються соціальними мережами, створюють власні блоги та сайти. Зверніть увагу на дуже цікавий та корисний матеріал проекту “Класна школа”, який розміщено на блозі проекту за посиланням:  https://klasnashkola.eu/skachaty/

 

Рисунок1

Про що варто пам’ятати, пишучи блог? Ось кілька порад, як писати хороші пости.

1.Заголовок — завжди пам’ятайте про нього. Найкраще, якщо він буде коротким і відображатимезміст поста.

2.Якщо потрібно виділити якийсь фрагмент, найважливіше слово або цитату у пості,використовуйте жирний шрифт або інший колір.

3.Кожен пост варто доповнити графікою або іншим мультимедійним вмістом — таким чиномблог буде динамічнішим, а повідомлення – привабливішим.

4.Завжди пам’ятайте про авторські права — це стосується і графіки, і тексту. Якщо вивикористовуєте фрагмент статті, яку хтось написав — візьміть його в лапки і зазначте автора тексту або джерело. У випадку фото чи іншого мультимедійного вмісту — використовуйте або власні фото і зображення, або наявні у вільному доступі. Завжди підписуйте їх належним чином, зазначаючи, якщо необхідно, автора і умови використання. Пам’ятайте також, що не всі особи на розмішеному у блозі фото хочуть, щоби їхнє зображення було опубліковане в мережі.

5.Пост не може бути надто довгим чи коротким. У блозі цінуються пости, у автори якихдоносять певну думку. Занадто короткий текст — наприклад, з одного речення, не зацікавить. З іншого боку, занадто довгий пост може виявитись нудним. Треба намагатись писати так, щоб читач хотів повернутися до нашого блогу.

6.Складні слова у пості варто пояснювати, даючи, наприклад, посилання на тлумачення. Постбуде цікавішим, а читач зможе швидко навчитись чогось нового.

7.Посилання на інші сторінки в пості варто “приховати” під словом або графікою іпереконатися, що вони активні — немає нічого гіршого, ніж довге посилання, яке автоматично не переспрямовує на відповідний сайт.

8.Передтим як остаточно опублікувати пост, завжди перевіряйте текст на наявністьорфографічних і стилістичних помилок. Перевірте, чи використані в тексті посилання працюють. Якщо є можливість, попросіть когось прочитати ваш пост. Одна голова добре, а дві краще: іноді думка, яку ми намагаємося донести в тексті, зрозуміла для нас, проте для інших це може бути не так, і читач може зрозуміти все інакше, ніж ми б цього хотіли.

Ocвітні матеріали програми “Класна школа” доступні на умовах: Ліцензія Creative Commons Із зазначенням авторства. Розповсюдження на тих самих умовах (CC-BY-SA).

Проект „Класна школа” реалізується польскою неурядовою організацією “Школа з Класою” у партнерстві із Всеукраїнською Асоціацією Викладачів Історії та Суспільних Дисциплін «Нова Доба» та співфінансується Фондом «Освіта для Демократії» в рамках програми RITA– Зміни в регіоні Польсько-Американського Фонду Свободи.

Share Button

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>