Дебати

Хоча ми вже реалізовуємо проекти і етап дебатів вже пройшов, але проведення виховних годин з використанням дебатів мені, класному керівнику 9-А класу, дуже імпонує. Тему для обговорення обрану наболівшу – використання мобільних телефонів. ЇЇ висловила у формі повного заперечення, щоб якомога краще активізувати учнів – “Мобільні телефони потрібно заборонити в школі”.

Тема написана на дошці. Діти хмуряться, знаючи вже механізм проведення,  ще до жеребкування просяться в групу захисника мобільних в школі.   Розданні аркуші, де кожен пише з двох боків аргументи “за” і “проти”. Об’єдналися в групи за типами геометричних фігур: коло, квадрат, трикутник. Коло – захисники мобільних, квадрати їх противники, трикутники – експерти. Зазначу, що квадрати не дуже щасливі, що їм дісталась дана сторона. Вони б воліли опинитися захисниками мобільних. Доводиться ще раз роз’яснювати, що висловлюватись і захищати сторону,  в якій вони опинились треба не зважаючи на свої перконання, бо це є моделювання ситуації, та й в дорослому житті не завжди внутрішні переконання  ми виносимо на поверхню.

 Далі, відбувалось обговорення в групах, де формувалась єдиної база аргументів.

Третій етап, це обмін міркуваннями. Аргументів більши мали “захисники”- для навчання потрібен, для звязку з батьками…. різними словами, але один зміст. “Противники” висловлювались коротко – навчанню не сприяє, а створює впевненість в учнів, бо є можливість списати, ще  – впливає на здоров’я….

На кінець, виспуп експертів. Ця група, підтримала “Захисників”, мовляв, аргументів більше, вони вагоміші.

Довелось, висновки робити мені, щоб ображеним не почувався ніхто. Отож, хоча і 9-тикласники, а дебати сприймають дуже особисто. Є ще чому вчитися…

Share Button

4s коментарів

 1. Алла Ткачук

  Я захоплююсь вашою активністю та ініціативністю. Важливим є те, що всі учні із задоволенням приймають участь у роботі.
  Бажаю наступних творчих задумок та їх успішну реалізацію!!!!

  Відповіcти
  1. ogerbanosenko

   Дуже радію від ваших схвальних відгуків! Такі слова ще більше надихають на плідну працю. Ще раз, дякую.

   Відповіcти
 2. larsuleva

  Ваш досвід дуже цікавий. Візьму для себе на замітку. Молодці, що активні, покладені класним керівником ролі учні старались виконати досконало. Бажаю перемоги здорового глузду, використання мобільних розумно та успіхів у реалізації проектів)))))

  Відповіcти

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>