Про школу

kl_sh2

ДОВІДКА

про спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів №250

з поглибленим вивченням математики Деснянського району м. Києва

лого

З історії закладу:

1985 рік– відкриття середньої загальноосвітньої школи № 250   І-ІІІ ступенів   Дніпровського району м. Києва;

2001 рік – відкрито 1 клас за експериментальною Комплексною програмою розвитку дітей «Росток»;

2005 рік – відкриття шкільного музею історії освіти міста Києва  на честь 20-річчя заснування  закладу освіти;

2007 рік – Музею історії освіти в місті Києві    присвоєно звання «Зразковий музей».;

2009 рік – надано статус  експериментального навчального закладу регіонального рівня  за науково – педагогічним проектом  «Росток»;

2010 рік–   спеціалізована  школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням математики.

2012 рік – учасник програми благодійного фонду LEQO «Сприяння освіті».

2014 рік – надано статус експериментального навчального закладу регіонального рівня «Модель методичного Центру відкритої освіти з програмування та веб-дизайну в середній школі».
Колектив обрав своїм педагогічне кредо слова В. Сухомлинського: « … День без думки, без читання, без розумового  напруження – даремно прожитий день… ».

kl_sh1Спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів №250 з поглибленим вивченням математики очолює Наталія Дмитрівна  Гуменюк, Відмінник освіти України, Відмінник столичної освіти, вчитель-методист.

 

 

Сьогодні в школі працює 58 педагогів.

Мають кваліфікаційні

категорії:

спеціаліст вищої категорії – 44;

спеціаліст  І  категорії – 3;

спеціаліст ІІ  категорії – 4;

спеціаліст – 6.

Мають педагогічні звання :

“учитель-методист” – 8;

“старший учитель” – 25;

Відмінник освіти  України-8;

Відмінник столичної освіти -1.

Мають педагогічні відзнаки :

нагрудний знак  «О. Захаренко» – 1;

нагрудний знак « Василь Сухомлинський » – 1;

Почесна грамота Кабінету Міністрів України – 1.

shema1

Педагогічний колектив будує Школу Розвитку та Вдосконалення, школу повноцінного освітнього простору, школу рівних можливостей у навчанні і вихованні дітей з максимальним урахуванням їх природних особливостей та обдарувань.

Реалізація основних принципів, що визначають роботу навчального закладу, втілюється  в дослідно-експериментальній роботі, тема якої –  «Вплив інтегративно-діяльнісного підходу на формування та розвиток інтелектуальних здібностей за науково-педагогічним проектом « Росток».

Експериментальна програма розвитку дитини «Росток» має значні переваги в порівнянні з іншими Державними програмами: вона дає високий результат знань, розвиває творче мислення, інтелектуальні здібності, формує особистість, з 2014 року заклад працює за педагогічною технологією «Росток».

З 2012 року школа є учасником  Програми «Сприяння освіті», яка має на меті впровадження інноваційних методів навчання за методикою LEGO Education  у систему освіти.

Одним із напрямків навчання є леготерапія. Вона здійснює корекційно-розвиваючий вплив на дитину.

pro_sh_015 pro_sh_014 pro_sh_012 pro_sh_011

Леготерапію вдало використовують на уроках у початковій школі, заняттях ГПД та у позашкільній роботі.

Учні школи –  постійні учасники  Міжнародного архітектурного учнівського конкурсу «Роботехніка». Роботи учнів  «Стадіон майбутнього», «Місто моєї мрії» вирізнялися креативністю та оригінальністю.

Школа має авторську Концепцію системи правової освіти та виховання. У 2011 році педагогічний колектив став переможцем у міському огляді-конкурсі освіти та виховання в загальноосвітніх навчальних закладах м. Києва.

Педагогічний колектив прагне, щоб кожне заняття – і класне, і позакласне – сприяло моральному вихованню школярів, формувало їх національну свідомість, а також учило шанувати історію й самих себе.

З метою виховання патріотизму, свідомого ставлення до надбань вітчизняної освіти, в 2004 році  у школі було відкрито Музей історії освіти міста Києва. У 2008 році музею було присвоєно звання «Зразковий музей». Це осередок пошукової, дослідницької та екскурсійно-експозиційної роботи. До діяльності музею широко залучаються батьки-ентузіасти, науковці-консультанти, співробітники київських музеїв. Активно розвиваються партнерські зв’язки з гуртківцями-краєзнавцями, що працюють в різних містах і селах України.

Плідною є співпраця шкільного музею з Педагогічними музеями України, результатом якої була участь в організації Всеукраїнської виставки (2011 р.) «Освіта у роки випробувань». Участь у ювілейній виставці (2012 р.) «Педагогічному музею України 110 р.» була відзначена Національною академією педагогічних наук України.

nyzej_013 nyzej_014 nyzej_015 nyzej_016 nyzej_017

nyzej_012   nyzej_011

Нині школа є центром формування юної наукової еліти та розвитку гармонійної особистості з активною життєвою позицією.
Учні школи традиційно беруть у участь у наукових і творчих конкурсах,  а саме: Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та   студентської молоді імені Т.Шевченка; Міжнародному конкурсі з українознавства, Всеукраїнському  історико-літературному конкурсі «Моя Батьківщина очима дітей різних етносів» тощо.

Щорічно учні школи посідають призові місця у Всеукраїнській олімпіаді із базових дисциплін,  Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт Малої академії наук.

MAN_olimp

pro_sh_018 pro_sh_016 pro_sh_017

Педагогічний колектив працює над проблемою  «Виховання загальнолюдських цінностей, національної самобутності школярів через традиційні та інноваційні технології у навчально –  виховному процесі». Саме вона є складовою стратегічних завдань розвитку школи.

З цією метою в школі створена команда КВК «Маски», КВК ЮІР «Крутий підйом», студію «Гарний настрій», екологічний театр «Райдуга».

maski6 maski1 maski2 maski3 maski4 maski5

Школярі – активні учасники мистецьких конкурсів, спартакіад, фестивалів, зокрема, міського екологічного фестивалю «Свіжий вітер».

bdarovana_dutunaЯкість освіти визначають педагоги – професіонали своєї справи. В учительській професії неможливо обійтися тільки  майстерністю, має бути ще й поклик душі й серця. Про це в 2010 році розповів спеціальний ювілейний випуск науково-практичного освітньо-популярного журналу для педагогів, батьків та дітей «Обдарована дитина».

Окрім того, педагоги школи співпрацюють із національними періодичними виданнями. Їхні статті друкуються у таких газетах і журналах, як: «Громадянська  освіта у системі роботи класного керівника»,«Директор школи», «Шкільний світ». Учителі Кузьменко Л.А., Коваль Я.Ю., Ситник Е.В. мають авторські посібники, програми, затверджені та рекомендовані МОН України.

Протягом останніх трьох років педагогічний колектив працює над науко-методичною темою «Упровадження в навчально-виховний процес технології критичного мислення як засобу формування компетентностей сучасного учня»».

Цілком зрозуміло, що школа ХХІ століття потребує кардинальних змін. З огляду на це, в спеціалізованій школі №250 було розроблено Стратегічний план розвитку 2011-2015 роки.

Ключові переваги нашої стратегії:

  1. Комплексний підхід до розбудови школи і розвитку учня.
  2. Індивідуальний підхід до всіх учасників навчально-виховного процесу.
  3. Орієнтація на позитивний результат.

Прогнозовані результати досягнень:

Наша школа – лідер навчально – виховного процесу району.

Наша школа – заклад, відкритий для співпраці в єдиному освітньому європейському просторі.

Наша школа – плацдарм для впровадження передових педагогічних технологій.

Наш педагогічний колектив –  новатор, здатний реалізувати найновіші і найзмістовніші педагогічні проекти.

Наш учитель – творчий і відповідальний, захищений державою та громадою, з високим рівнем самоповаги.

Наш учень –    успішний випускник, у якому зацікавлені найкращі ВНЗ України та Європи, здатний правильно обрати професію, добре навчатися та будувати особисту кар’єру.

Наші батьки – задоволені якістю освітніх послуг, разом з дітьми та співробітниками школи створюють єдину шкільну громаду задля позитивного іміджу школи.

Педагогічний колектив вірить і сподівається, що ХХІ століття стане віком Людини, а відповідно й віком освіти.

Share Button

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>