«Мова – це великий дар природи, розвинутий i вдосконалений за тисячоліття з того часу, як людина стала людиною»
Кіндрат Крапива
Із покоління в покоління, в часи розквіту та падіння передавали нам предки українську мову як скарб. Народ плекав її у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула. Для нас рідна мова – це не тільки дорога спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.
День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця. Свято встановлено у 1997 році наказом Президента України. У День української писемності та мови за традицією: покладають квіти до пам’ятника Несторові-літописцю; відзначають найкращих популяризаторів українського слова; заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою; стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика.
Permalink
Вітаємо Вас! Як реалізується програма Класна школа у вашій школі? Що обговорюєте і чим ви живете? Поділіться з нами.
Permalink
Молодці! Захід розвиває в учнях вашої школи любов до рідної мови та патріотизм. Запроваджуйте такі заходи й надалі.
Permalink
День української писемності дуже важливий для українців.Дає можливість задуматись над проблемами української мови в сучасному житті.Маю питання:чи ви відсилали диктанти на конкурс?
Permalink
Так, дійсно для нас це свято велика честь. Ми дуже шануємо його тому, що це свято української мови та української писемності. Воно допомагає нам розвинути в собі патріотичний дух.