9 листопада – День української писемності та мови

12231277_720411488093228_739594565_n 12218995_720410498093327_1705308546_o

«Мова – це великий дар природи, розвинутий i вдосконалений за тисячоліття з того часу, як людина стала людиною»
Кіндрат Крапива

Із покоління в покоління, в часи розквіту та падіння передавали нам предки українську мову як скарб. Народ плекав її у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула. Для нас рідна мова – це не тільки дорога спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця. Свято встановлено у 1997 році наказом Президента України. У День української писемності та мови за традицією: покладають квіти до пам’ятника Несторові-літописцю; відзначають найкращих популяризаторів українського слова; заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою; стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика.

Share Button

4s коментарів

  1. polinaverbytska

    Вітаємо Вас! Як реалізується програма Класна школа у вашій школі? Що обговорюєте і чим ви живете? Поділіться з нами.

    Відповіcти

  2. Молодці! Захід розвиває в учнях вашої школи любов до рідної мови та патріотизм. Запроваджуйте такі заходи й надалі.

    Відповіcти

  3. День української писемності дуже важливий для українців.Дає можливість задуматись над проблемами української мови в сучасному житті.Маю питання:чи ви відсилали диктанти на конкурс?

    Відповіcти

  4. Так, дійсно для нас це свято велика честь. Ми дуже шануємо його тому, що це свято української мови та української писемності. Воно допомагає нам розвинути в собі патріотичний дух.

    Відповіcти

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>