Шкільний кодекс

Сьогодні, 10 листопада 2015 року, в нашому ліцеї були проведені загальношкільні дебати по створенню Кодекса 2.0 для нашої шкільної спільноти. Розпочала захід завуч з виховної роботи Міняйло Ірина Іванівна, яка розповіла учням про важливість змін у навчально – виховному процесі завдяки демократизації та впровадженню новітніх інформаційних технологій.
У дебатах брали участь творча група вчителів програми «Класна школа» нашого ліцею, представники класних колективів, які ознайомили присутніх із власними класними Кодексами. На цей захід були запрошені журналісти місцевого марганецького телебачення. Дебати тривали 1 годину 50 хвилин.
На початку заходу координатор програми Шейєрман О.М. нагадала про шість головних принципів, на яких базується Класна школа. Акцентувала важливість використання ІКТ у навчальному процесі та повсякденному житті. Класні керівники, вчителі – предметники та учні відповідально поставилися до завдання по створенню Класних Кодексів 2.0. Загальна кількість присутніх на шкільних дебатах – 157 учнів та 15 вчителів.
Оформлення кодексів було конструктивним, різноманітним та барвистим. Захищали свої Кодекси учні: 5 – А, 5 – Б, 5 – В, 5 – Г, 6 – А, 6 – Б, 7 – А, 7 – Б, 7 – В, 8 – А, 8 – Б, 8 – В, 9 – Б, 9 – В, 10 – А, 11 –А класів.
Свої правила в вигляді колажів шкільній спільноті представили учні початкової школи. Про те, як відбувався процес створення Кодексів в початковій школі розповіла вчитель Вдовенко Анастасія Олександрівна.
Для опрацювання правил класних кодексів була створена творча група з учнів 11 – Б класу: Василишиної Юлі, Мусоріної Анастасії та Дорожко Дар’ї. Вони проаналізували класні кодекси, виділили ті пункти, які повторювалися та ті, що зустрічалися рідко або були поодинокими. Потім творча група оголосила ці пункти. Представники класних колективів голосували за ці правила, що записувалися до загальношкільного Кодексу 2.0. Більшість пунктів правил не викликала суперечок, тому представники голосували ствердно за допомогою червоних мандатів. Деякі правила викликали запитання, тому учні, які не були згодні, піднімали білі мандати. Їм надавалося слово для захисту своєї позиції.
Учні слушно зауважили, що не завжди можуть використовувати WI-FI, мати можливість представити створені ними проекти, презентації на уроках, тому що більшість навчальних кабінетів не обладнанні комп’ютером, не мають проектору. Така можливість в учнів (представити свої роботи, створені за допомогою інформаційних технологій) існує лише на ентузіазмі вчителя та самих учнів, коли вони використовують власне обладнання (ноутбуки, планшети тощо) або мають можливість провести урок в кабінетах інформатики.
Одноголосно було прийняте 1 правило загальношкільного кодексу: «Використовуємо ІКТ під час уроку з дозволу вчителя». Ствердно учні сприйняли запропоноване правило в класних кодексах про Безпеку в мережі та дотримання авторського права. Також учнів внесли в загальношкільний кодекс правило про толерантну поведінку в мережі під час спілкування, прояв поваги до співрозмовника та правило про заборону розміщення в мережі чужих матеріалів(фото, відео, віршів тощо) без дозволу їх власника. Учні затвердили правило використання під час уроку власного обладнання для пошуку потрібної інформації, для проведення онлайн – тестування тощо. При цьому обов’язковим є доповнення до цього правила: «Якщо хтось з учнів порушив це правило і використав свій пристрій для гри, спілкування в соцмережі під час уроку, в класі порушника буде діяти заборона на використання гаджетів усіма учнями».
Отже, перші пункти загальношкільного кодексу нашого ліцею учнями середньої та старшої школи створені. Вони будуть представлені на загальне обговорення та апробацію учнями в навчальному процесі в п’ятницю 13 листопада. А представникам класних колективів, які були присутні на дебатах творча група дала завдання: «Розповісти про їх участь у цьому заході та оголосити учням своїх класів загальношкільні правила, які були прийняті на шкільних дебатах».
Ось що в нас вийшло!
Кодекс нашого ліцею.
1.Навчаємося з ІКТ. Використовуємо комп’ютерні технології під час уроку з дозволу вчителя.
2.Дбаємо про свою безпеку в Інтернеті.
3. Знаходимо потрібну інформацію, щоб урок був яскравішим, цікавим. Використовуємо інформацію з достовірних сайтів.
4.Використовуємо власне обладнання під час уроку. Якщо хтось з учнів порушив це правило і використав свій пристрій для гри, спілкування в соцмережі під час уроку, в класі порушника буде діяти заборона на використання гаджетів усіма учнями.
5.Дотримуємося авторського права.
6.Толерантна поведінка в соцмережах.
7.Не розміщуємо чужу інформацію.
8.Використовуємо гаджети для отримання додаткової інформації під час уроку.
9.Спілкуємося в Інтернеті в соцмережах, в скайпі дотримуючись їхніх правил. Спілкуємося на шкільних, класних блогах, поважаючи співрозмовників. Запобігаємо проявам агресії.

Зрозуміло, що попереду ще багато роботи, тому працюємо далі! Очікуємо позитивних результатів!

 

 

20151110_1009565- А 5-б 5 - в 5- г 6-а 6- б 7-  а 7- в 20151110_090720 20151110_091226 20151110_091737 20151110_091927 Дорожко Даря оголошує опрацьовані пункти Кодексу20151110_0934268-б 20151110_093801    Затвердження кодексу20151110_101026

Share Button

4s коментарів

  1. Оксана

   Дякуємо! Ми всі добре попрацювали: і вчителі і учні. Наші учні добре розуміють, яке значення відіграє можливість використання інформаційного простору для здобуття знань. Будемо намагатися усі проблеми, які виникають у нас під час реалізації правил Кодексу вирішити, бо це допоможе покращити навчальний процес.

   Відповіcти
 1. kalaxtionova

  Молодці, ви попрацювали дуже добре, розробили чіткий кодекс. Мені здається, що ви врахували плюси і мінуси ІКТ. Дуже важливим є те, що ви провели апробацію та поширили інформацію про створення та прийняття кодексу серед всіх учасників навчально-виховного процесу.
  Хочеться дізнатися, чи будете змінювати чи доповнювати кодекс у третьому етапі участі в проекті “Класна школа”.

  Відповіcти

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>