Проект “Іграшка з точки зору фізики”

Проект учителя фізики Бузько Вікторії Леонідівни та учнів 7-А та 10-Б класів.

“Іграшка з точки зору фізики”

Актуальність

Зацікавлення учнів фізикою можливе лише якщо учні бачать практичне спрямування вивченого матеріалу. Фізика – це не тільки серйозні книги і складні прилади, фізика – це і прості досліди, це іграшки – саморобки, які ви можете зробити своїми руками, це цікаві фокуси і дослідження того чи іншого фізичного явища. Фізика допомагає нам пояснити багато загадкових, явищ, які відбуваються в природі. Її відкриття роблять життя людини більш комфортним і цікавим. Без фізики неможливо було б створити багато чудових, усіма нами улюблені іграшки.

Іграшка – це перше, що бере в руки маленька людина, намагаючись збагнути навколишній світ. Тому вона повинна бути цікавою і нескладною. З іншого боку, щоб здивувати, потрібно щоб вона була цікавою і незвичайною. Розбираючись в принципах роботи іграшок, можна краще зрозуміти і одну з найсерйозніших наук – фізику, яка докорінно змінила побут людини за останні кілька десятків років.

В силу різних причин людині ніколи задуматися про те, що іграшки влаштовані і діють також «за законами фізики», отже, ми можемо не тільки зрозуміти і пояснити принцип дії тієї чи іншої іграшки, а й самостійно запропонувати цікаві варіанти деяких іграшок.

Мета: розглянути застосування фізичних явищ на прикладі створення дитячих іграшок.

Гіпотеза: Дитяча іграшка дає можливість вивчати фізику з легкістю і цікавістю.

Ключове запитання:

Які фізичні закони спрощують нам життя?

Проблемне запитання:

Які закони фізики демонструють дитячі іграшки?

Навчальні запитання:

Чи можна за допомогою моделі плаваючою рибки перевірити дію виштовхувальної сили?

Як деяким іграшкам вдається зберігати положення рівноваги?

Як деякі іграшки використовують явище інерції?

Що спільного у гіроскопа і йо-йо?

Об’єкт дослідження – дитячі іграшки.

Предмет дослідження – фізичні явища і закони, які використовуються в дитячих іграшках.

Учні

7А Науменко Анжеліка, Кот Олександра, Жупаненко Даша