Проект “Відкривай Україну”

У листопаді розпочався проект “Відкривай Україну”, який організовує Фундація соціальних інновацій “З країни в Україну”. Учасники проекту – учні 7-11 класів матимуть змогу зробити кращою не лише свою школу, а й рідне містечко.

В Україні 270 малих міст (з населенням 10-250 тис., за виключенням обласних центрів). У кожному з цих міст – від 6 до 32 шкіл, і кожна школа – це одна команда.

Завдання кожної команди та проекту в цілому – зробити життя в місті цікавішим та комфортнішим.

Проект проходитиме у кілька етапів. Перший – знайти проблеми у власній школі та вирішити одну з них. Другий етап – змінити на краще своє місто.

У результаті підлітки навчаться змінювати себе і світ.

“Сьогодні після школи майже всі активні випускники їдуть із малих міст – до обласних центрів, столиці або за кордон. Вдома вони не бачать перспективи для розвитку. А щоб розбудувати та покращити власний дім, підліткам не вистачає віри у себе та свої сили. Саме це ми і хочемо змінити”, – пояснюють організатори.

За словами ініціатора проекту, активіста, громадського діяча, музиканта Дениса Блощинського, у процесі виконання проектів учасники отримають потужну програму навчання: робота в команді, критичне мислення, системне мислення, робота з ідеями, проектний менеджмент та комунікації. Всі ті навики, які дуже потребують не лише діти, а і дорослі.

Команди, які реалізували проект у місті, представлять їх на фестивалях у своїх обласних центрах. Учасники зможуть поділитися своїми досягненнями та показати гостям, що і як вони змінили у власному місті.

На фестивалях буде обрано обласних фіналістів – загалом 24 команди, які приїдуть у Київ та отримають додаткові навчальні сесії. Фіналісти позмагаються за можливість стажування за кордоном для вивчення міжнародного досвіду розвитку міст.

Вибираючи тему проекту учасники шкільного самоврядування вирішили працювати в напрямку «Культура і мистецтво». Чи не вперше учні зарекомендували себе як незалежна дружня команда однодумців, здатна розпочати і довести справу до кінця. Не все вдається просто і легко. А зроблено за короткий час чимало. Я впевнена, що намічене буде реалізовано з початком весни. Як працює шкільне самоврядування та учні школи над реалізацією проекту – слідкуйте за інформацією у  Facebook на сторінці «Шкільне самоврядування».

А ми знайомимо вас з кожним етапом роботи.

32

 

 

Share Button

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>