ДРУГИЙ ЕТАП. МИ У ПОХОДІ. ПРОЧИТАЙТЕ ВСЕ… ПРОДОВЖЕННЯ БУДЕ

Краса Землі і Неба

3 2 1

В умовах швидкого розвитку цивілізації, коли здобутки науково- технічного прогресу затьмарюють істину красу природи, виняткової уваги заслуговують природоохоронні заходи різного плану й підходів. Тому й вирішили учні 4(8)Б класу здійснити проектний похід до Жежавського ботанічного заказника.

Метою нашого проекту став захист мурашиної колонії, що розміщена на північно-західному схилі лісового масиву.

Цікавим є той факт, що впродовж п’ятнадцяти років на цій території пройшли два буревії, які місцями заподіяли серйозних руйнацій. Місце, де ми знайшли мурашину колонію, займає приблизно 45 соток землі. На цій ділянці учні нарахували 12 мурашників. Розміщені ці «споруди» за цікавою схемою: майже усі знаходяться не далі 4 метрів від лісової дороги. Тому загроза бути зруйнованими досить велика. Людська активність на цій ділянці невелика, в основному  грибництво, планова вирубка лісу ( чистка), велотуризм, але й ці фактори становитимуть загрозу для колонії лісових мурах.

1 коментар

1. vasdiakiv

Цікаво. Змістовно. Класно. Природа дихає свободою та свіжістю…