Пам’ятаємо, перемагаємо!

6 травня  було проведено виховний захід з нагоди 71 річниці Перемоги над нацизмом у Європі, яке пройшло під гаслом «Пам’ятаємо, перемагаємо!». На святі були присутні учні 10-х класів та гості: представники Ради ветеранів міста, воїни – інтернаціоналісти, воїни – прикордонники.Мета свята поглибити знання учнів про героїчне минуле нашого народу,допомогти усвідомити велич подвигу у Другій Світовій війні, виховувати в учнів шану і повагу до тих, хто ціною свого життя здобув перемогу.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Цього року відзначення Дня Перемоги було особливо тужливим, адже у нашому місті залишився в живих лише один ветеран Передері Михайло Семенович, якому 5 травня виповнилося 91 рік. Лунали пісні та вірші, сповнені вдячності за Подвиг, а на очах і гостей свята, і школярів бриніли сльози. Учні школи, уже внуки та правнуки ветеранів, розчулено захищали дослідницькі проекти в яких розповідалося про слід війни у долі їх родини, і це вселяло надію, що Подвиг їх дідусів не зітреться з пам’яті їх та їх нащадків.  Так Гнєзділов Сергій, учень 10-Б класу в ході дослідницької діяльності через українське посольство у Німеччині  дізнався про захоронення свого дідуся і знайшов його могилу. Крайнікову ж Івану не вдалося через воєнні дії у Нагорному Карабасі зв’язатися з родичами і про подвиг свого прадідуся розповідав без демонстрації фотографій та документів.. Наум Іван підготував розповідь та інтерв’ю з ветераном – Передері Михайлом Семеновичем.  Учні розповідали про своїх прадідів, демонстрували воєнні ордена та медалі, листи з фронту, все те що зберігається, як згадка про ті суворі часи.  Вони доказали, що молоде покоління пам’ятає про героїв війни і вшановує пам’ять про загиблих.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Гранично важливо не тільки пам’ятати про минулу війну, а й виховувати в молоді патріотизм і почуття гордості за свою Батьківщину.  Тому на концерті звучали пісні та вірші про мирну Україну. А  нинішні офіцери, присутні на заході,  розповіли про почесну службу в армії.

Звучало багато пісень і віршів як воєнного часу так і сучасності.Скільки б років не минуло після Перемоги, слова цих пісень пам’ятають дуже багато людей. Нехай і в пам’яті нинішньої молоді залишиться і текст і мелодія, щоб через багато років вони змогли наспівати їх своїм дітям і онукам. Пам’ять про Перемогу над нацизмом повинна зберігатися усіма людьми доброї волі і передаватися через покоління.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Діти не можуть самі дізнатися ні про велику війну, ні про перемогу. Про це їм повинні розповідати дорослі. Тому до підготовки у заході було створено творчу групу педагогів: класний керівник 10-А класу Руденко Лариса Георгіївна, вчитель іноземної мови, Стефанова Галина Володимирівна, класний керівник 10-Б класу, шкільний психолог, Маляренко Тетяна Іванівна, заступник директора з навчально- виховної роботи, Волощук Тетяна Іванівна, вчитель музичного мистецтва, Гоцай Людмила Сергіївна,  керівник шкільної театральної студії.

Заходи, що проводяться в школах 9 травня – це один з уроків патріотичного виховання. Поки вони будуть проводитися, діти будуть знати про героїзм своїх дідів і прадідів.

Share Button

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>