ШКІЛЬНІ ДЕБАТИ

13 жовтня 2016 року проведено шкільні  дебаты  за темою “Моральні переконання моїх товаришів мене не стосуються”.

Для проведення дебатів було сформовано дві групи учасників: Стверджуючих та Заперечуючих. До першої групи увійшли учні 10-х класів, до другої – учні 11-х класів.

Дебати починала  група  Стверджуючих. Кожен її учасник по черзі висловлювал один аргумент. Решта учнів  записували  і нумерували викладені аргументи.

По завершенні промов групи ствердження,   група заперечення спростовувала всі наведені аргументи.

Учні апелювали словами: товариш, людина, мораль, моральні переконання, моральне виховання, моральний принцип,моральні звички, толерантність, делікатність,  догматизм.

У своїх виступах учні спиралися на Кримінальний Кодекс України, Загальну

декларацію прав людини,  Декларацію прав дитини,  Конвенцію про

права дитини, закон України «Про освіту», Конституцію України та інші.

Після дискусії групи  прийшли до єдиного висновку, що особистість формується в суспільстві, і тільки в суспільстві.  Кожен  прагне стати справжньою людиною,  з високими моральними цінностями.  Тому кожний  молодий громадяни вільної незалежної України несе відповідальність за розвиток нашої держави, утвердження в ній стійких моральних переконань. Суспільство складається з окремих особистостей.  І від того,  які стосунки будуть між людьми,  залежить не тільки доля всієї країни,  але і щастя кожного з нас!

Таким чином,  учасники дебатів  аргументовано викладали свою точку зору;

підводили підсумок всій дискусії; змістовно спростовували позицію протилежної команди.2

1 коментар

1. Ewa Borgosz

Спасибо, вы подробно и интересно описали дебату. Она напрямик не касалась нашей главной темы – принципов классной школы, но тема всё равно важная для учеников в этом возрасте. Важно то, что ученики использовали разные источники информации, расширили свои знания.