Завдання школи – виховувати демократичних громадян, які не бояться, вміють і хочуть висловлювати свою думку, відстоюючи права і свободи людини.Учні повинні навчитися в школі грамотно доносити свою точку зору, переконуючи опонентів у правильності своєї думки вміло підібраними фактами. Це відіграє значну роль у формуванні нової генерації майбутніх політиків, які будуть будувати демократичну європейську Україну.З цією метою та у рамках українсько-німецького проекту “Молодь дебатує”, в якому наша школа приймає участь, учні нашої школи проводять дебати на суспільно важливі теми.
Так, учні 11 класу дебатували на тему: «Чи потрібно дозволити аборти для неповнолітніх дівчат?», а 9-класники: «Чи потрібно звичайні шкільні підручники замінити на електронні?».
Самими активними виявились учні 10 класу, які приємно здивували, адже серед дебатерів були ті, які прийшли з інших шкіл і тільки адаптуються. Через форму дебатів вони змогли себе презентувати вже у перші тижні навчання.
10 клас дебатували на тему: «Чи вважаєте Ви реформу поліції вдалою?». Серед учнів виявились і ті, кого ця тема цікавила, як тема пов’язана з вибором професії у майбутньому.
Аміна Авдалієва показала гарну обізнаність у питаннях пов’язаних з роботою Національної поліції, а Всеволод Зеверт висловив багато цікавих думок про своє бачення подальшого розвитку всієї системи правоохоронних органів.
Під час сьогоднішніх тренінгів ми зрозуміли, що дебати – це насамперед метод безконфліктного вирішення проблем, навчання демократичних процедур і толерантності, соціалізації молоді.
Скорохід Олена Валентинівна, психолог школи
Permalink
Ви обрали для дебатів суспільно важливі теми, які турбують і цікавлять сучасну молодь. Але для того, щоб підготувати учнів до обговорення таких тем треба виконати великий обсяг роботи. Мені дуже хотілося б дізнатися чому школярі обрали саме ці теми для дебатів і чи спроможні учні об’єктивно та фахово аналізувати дані питання. Поділіться своїм досвідом роботи.
Permalink
Доброго дня!
Теми дебатів учні пропонують і обирають самі, так як їх вони цікавлять. Зараз готуємося прийняти участь у регіональному етапі перших в Україні дебатів за німецькою методикою. Дебати відбудуться 25 листопада о 14.00 на базі Миколаївського науково-методичного центру.
У програмі змагань передбачено два дебати, в яких візьмуть участь учні загальноосвітніх шкіл № 29 і № 22. Тема дебатів «Чи потрібно покладати відповідальність за проблему із бродячими собаками тільки на місцеву владу?»
За результатами регіонального етапу змагань учні будуть приймати участь у фінальному етапі змагань, який відбудеться у м. Харків, після якого будуть зроблені висновки та підбиті підсумки роботи.