Результати дебатів

Шановні друзі, перепрошуємо за те, що ми все забували розповісти про результати наших дебатів :) А точніше, не забували – скоріше чекали на зворотній зв’язок – що покаже життя після введення нових правил.

Як ви знаєте, дебати у нас були не на тему ІКТ у школі, а “Кодекс зовнішнього вигляду ліцеїста”. Саме ця тема виявилася для нашого ліцею актуальною і важливою. Т.я. правила вигляду ліцеїста формувались давно, то останнім часом ми помітили, що це питання каменем “краеугольным”лягло між вчителями і учнями. І судячи з усього, тільки віддавши його на розсуд учнівської громади, можна було дійтися згоди.

Дебати пройшли доволі жваво: були представники кожного класу, адміністрація і, що хочеться особливо відмітити, сам директор. Варто зазначити, що вчительська громада просила учнів не відходити від ділового стилю, але одночасно сама …погодилась на розширення останнього. Ті дорослі, що були на дебатах дивувались, які ж виважені, виховані і самостійні  наші учні. Жоден не дозволяв собі крайнощів у висловлюваннях, жоден не перебивав іншого. Висловлювались усі класи із тією тільки поправкою, щоб не повторювати сказане іншими. У результаті від чисто ділового стилю ми перейшли до певних свобід. Перед вами таблиця ділового вигляду ліцеїста.

На початку ми говорили про зворотній зв’язок. Мається на увазі, що раніше майже щодня комісія перевіряла зовнішній вигляд учнів і все одно порушники знаходилися. Нині ж самі учні перевіряють один одного, бо вони також вирішили, що клас, який не порушував ці правила протягом понеділка-четверга, має право в п’ятницю прийти у вільній формі. Крім того, куратори на засіданні нещодавно підтвердили, що стало легше слідкувати за даним напрямком.

Тож, дебатам у Фінансовому ліцеї БУТИ.

1. Ewa

То, что сами ученики имели влияние на формулировку правил касающихся одежды, очень важно. Я помню, что мои ученики тоже создавали такой кодекс и потом действительно соблюдали установленных правил. Свобода и ответственность связаны друг с другом. А как дела с кодексом ИКТ?

1. olekuzovenkova

Добрый день Ева. Спасибо за комментарий. Мы действительно довольны результатами дебатов. А по поводу ИКТ – посоветовавшись с Ольгой, пришли к выводу, что для нашего лицея эта тема не настолько актуальна (мы только летом её обговорили). Возможно немного позже нам будет целесообразно опять к ней вернуться