Вчителі хімії міста Кам’янського навчалися проектній діяльності на матеріалах проекту “Класна школа”

15 листопада 2017 року на базі НВК-гімназія № 11 міста Кам’янського був проведений міський семінар вчителів хімії за темою: «Використання хмарних технологій як засіб розвитку інформаційної компетентності учасників навчально-виховного процесу».

Наскрізною лінією проведення семінару було використання хмарних технологій в освітньому процесі та розвиток ключових компетентностей учнів та вчителів.

семінар_хімії_15.11 (10) семінар_хімії_15.11 (20)

Вчитель хімії Гавриліна В.В. представила досвід своєї роботи у «Вчительському портфоліо» та  майстер-класі «Використання хмарних технологій при вивченні хімії», провела урок в 9-А класі за темою: «Поняття про рН розчину. Значення рН для характеристики кислотного чи лужного середовища»  з використанням методу перегорнутого класу та хмарних технологій. На уроці учні розв’язували розрахункові задачі та тестові завдання, складали хімічні рівняння та досліджували рН розчинів кислоти, лугу, продуктів харчування та косметичної продукції; навчалися аналізувати та робити висновки. Три команди учнів захищали свої навчальні проекти, в яких вони досліджували рН ґрунтів, мінеральних вод, розчинів лікарських препаратів та продуктів харчування.

семінар_хімії_15.11 (11)  семінар_хімії_15.11 (12)

семінар_хімії_15.11 (15)  семінар_хімії_15.11 (13)

семінар_хімії_15.11 (14) IMG_3449 IMG_3453 IMG_3455 IMG_3459 IMG_3479 IMG_3484

Завдяки хмарним технологіям, випускник гімназії Ковальчук Андрій, який закінчує навчання в аспірантурі в Голландії, з екрана інтерактивної дошки звернувся до учнів на англійській мові та поділився своїми думками про значення рН розчинів.  Відео розташовано на каналі YouTube вчителя хімії.

Для оптимізації уроку та підвищення пізнавального інтересу учнів були використані  хмарні технології (платформа Google та Office 365, YouTube,  платформи learningapps.org, електронна пошта Outlook, віртуальна інтерактивна дошка, Інтернет),  ІКТ (ноутбук, інтерактивна дошка, мобільні телефони).

Посилання на віртуальну інтерактивну дошку: https://padlet.com/v1kgavr72/9is2yhkw4gug (пароль chemistry11)

віртуальна_інтерактивна_дошка_рН_Гавриліна ВВ

Проекти учні виконували за матеріалами проекту “Класна школа”, з якими вчитель хімії Гавриліна В.В. ознайомилась на тренінгу менторів проекту у Львові в серпні 2016 року. Польські колеги поділилися досвідом з українськими вчителями, які тепер впроваджують його в своїй діяльності. В листопаді 2016 року Ева Боргош провела тренінги в місті Дніпро на базі ДОІППО. Вікторія Вікторівна працювала в команді з Евою на тренінгу і елементи роботи польського координатора використала при роботі з вчителями хімії на міському семінарі.

Вчитель образотворчого мистецтва Гудименко В.М. запросив гостей на урок в 7-Б класі за темою: «Учимося розуміти і створювати прекрасне. Мистецтво і хімія». На уроці учні ознайомилися з творами декоративно-ужиткового мистецтва,  історією рідного краю, в ігровій формі повторювали хімічні знаки елементів, поняття «метали» та їх фізичні властивості. Із золотих злитків (макаронних виробів!) учні в групах разом із гостями створили композиції жіночих прикрас ( а одна група створила прикрасу для коня!). Учні передавати у своїх роботах власні почуття, продовжували навчатися захищати свої роботи перед аудиторією. На уроці панувала атмосфера свята та радості.

Під час тренінгу  за темою: «Формування ключових і предметних компетентностей засобами реалізації проектної діяльності» вчитель історії та правознавства Дубовська О.П. ознайомила гостей з досвідом проектної діяльності гімназії в україно-польському проекті «Класна школа». Лідери  проекту Прєснєцова Ліза, Браїла Настя та Безчастний Олексій поділилися власними думками про важливість участі учнів в проектах.

Гавриліна В.В. як ментор проекту провела з викладачами хімії  інтерактивну вправу «ажурна пилка»  за матеріалами польських колег проектної діяльності. Основним завданням тренінгу було створення та захист групової роботи «Інструкція для учнів до проекту з хімії».

Викладачі хімії були вражені прекрасною українською мовою наших гімназистів, їх ерудицією та знаннями!

P.S. Дякуємо організаторам, менторам та координаторам україно-польського проекту за отриманий досвід в організації проектної діяльності та популярізації використання ІКТ, хмарних технологій в освітньому процесі! Особлива подяка Еві Боргош, яка своєю діяльністю запалює серця!

Вчитель хімії, координатор та ментор проекту “Класна школа” НВК-гімназя № 11 гавриліна В.В.