Досвід використання проектних технологій та ІКТ вчителями природничо-математичних наук

Клевець_досвід_1

Сьогодні на засіданні методичного об’єднання вчителів природничо-математичних наук вчитель географії та біології Клевець Ольга Володимирівна презентувала досвід використання проектних технологій під час навчального процесу на уроках географії, біології та в позаурочний час.

Вона вважає, що проектна діяльність сприяє

• появі внутрішньої мотивації навчання,
  • підвищенню рівня знань,
  • цілісності знань, встановлення міжпредметних зв’язків,
  • використання інформаційних технологій, гаджетів для навчання,
  • покращенню міжособистісних стосунків в колективі,
  • підвищенню самооцінки учня, впевненості у власних силах.

Клевець_досвід_3.jpg         Клевець_досвід_4.jpg Клевець_досвід_2.jpg

Також дуже цікавий досвід виконання науково-дослідницької роботи ученицями 10-А класу Гончаровою Мариною та Курченко Кристиною за темою: “Проект збереження тепла нашої оселі“.

• зайняли перше місце за підсумками VIII регіональної науково-практичної конференції з екології серед студентів вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації: «Земля не нам належить – ми Землі!». (30 березня 2016 року у Дніпродзержинському енергетичному технікумі пройшла екологічна конференція).

Вони розкрили тему збереження теплової енергії в приміщені гімназії та отримали грамоту від Павленко А. В. – голови журі, кандидата біологічних наук, доцента кафедри екології НГУ та Малярчук А.В. –  голови обласного ОМО викладачів екології. Робота була надрукована в збірнику статей «Збережемо довкілля для майбутніх поколінь», березень 2016р.

—Мета проекту: сприяти вихованню  навичок екологічно безпечного стилю життя; розвивати увагу до проблем використання енергії, економії енергії і енергоресурсів, охорони довкілля.

—Завдання:

•      Активне залучення учнів школи до процесу енергозбереження.
  •      Інформаційно-просвітницька діяльність із проблем енергозбереження серед учнів.
  •     Організація науково-дослідницької та творчої діяльності учнів для підвищення їх екологічної культури.

—Предмет діяльності:

Організація та проведення практичних, пізнавальних та інформаційно-просвітницьких заходів, спрямованих на активізацію процесу енергозбереження.

Дівчата досліджували:

• —скільки наша гімназія витрачає електроенергії за опалювальний сезон та скільки це коштує;
  • —порівнювали температурний режим різних шкільних кімнат;
  • — визначлии вологість повітря в класах;

—І зробили аналіз: де ми втрачаємо тепло і що можна, щоб запобігти цьому.

Вони разом з учнями знайшли шляхи енергозбереження в нашій гімназії та записали їх пропозиції. А саме:

1. Вивільняйте простір навколо радіаторів.
  2. Радіатори опалення повинні бути чистими як ззовні, так і зсередини.
  3. Правильно провітрюйте класні кімнати.
  4. Полювання на протяги.
  5. Встановіть захисний екран.
  6. Нове підвіконня. Нові вікна.
  7. Ізолюйте стіни, підлогу і стелю.
  8. Одягайте теплий зручний одяг.

Вчитель хімії та основ здоров’я Гавриліна Вікторія Вікторівна поділилася досвідом створення Google Forms та можливостей єдиного інформаційного простору на платформі office 365.

Вчитель інформатики Олійник Наталья Валеріївна провела вже два майстер-класи для вчителів гімназії по створенню блогів.