Перша пам’ятка про поселення Старого Хожува згадується у 1257 р. На теренах «сьогоднішнього» міста колись будівники збудували каплицю та госпіталь Святого Духу, а у ХV-XVI ст. був поставлений перший мармуровий костел Святої Марії Магдалени, котрий у 1999-1892 рр. зостав реставрацію у стилі неоготики, керованою Юзефом Ебешом з Вроцлава.
Від XVI ст. на теренах Хожува видобувано руди срібла, олова, заліза, але розквіт «цивілізації» у Хожуві почався у 1780 році, коли Людвік Боярський виявив у поклади кам’яного вугілля.
Кілька років пізніше, неподалік, розпочався розвиток королівського заводу, що будувався на гроші Фредеріка Вільгельма Хороброго фон Редена.
У 1868 р. поселення отримало назву Королівська Хута та стало Прусським містом. У 1922 році воно перейшло до Польщі, а у 1934 році, по об’єднанню Королівської Хути, поселень Хожув і Нові Гайдуки, повстало теперішнє місто Хожув.
Поблизу Ринку, на Ягелонській вулиці, в ратуші з 1874 року, своє місце мав Уряд Міста. Останнім будинком на Ягелонській вулиці є давня Головна Пошта, збудована у 1892 році у стилі неоготики. Цікавим є факт, що під ажурним куполом поставлено повітряну телеграфічну систему.
Хожув, також, має церкву святого Флоріана, мученика і покровителя ковальства та сталеварства. У храмі знайшли реліквію рук святого Флоріана, привезену з Кракова у 1994 році, яка лежить у спеціальній посудині з позолоченого срібла. Автором роботи був Марк Нємєц. Перед реліквією стоїть двометрова статуя святого, зроблена за проектом Джерарда Дживачика.
Однак головним громадським місцем, притягуючим до Хожува туристів, є Шльонський Парк, що завжди чекає на мешканців регіону та приїжджих. На території парку можна знайти Шльонське Містечко розваг, котре запрошує до забавок цілі сім’ї, та Шльонський зоопарк, у якому можна побачити рідкі види тварин та погодувати їх. Найцікавішими атракціонами у парку є Пещера Динозаврів, Шльонський Планетарій ім. Миколая Коперника та Шльонський стадіон, що є одним з найбільших у Польщі.
Неможливо, також, не згадати про Гірничо -Шльонський Етнографічний парк, у якому можна побачити дерев’яні придорожні каплички, зерносховище, вітряк та корчму « У Брожка»,в якій подають пишні народні страви. У центрі парку стоїть костел Юзефа Роботніка. Варто приїхати сюди на вихідних, коли тут організовуються вистави та тематичні фольклоричні вечірки. Тоді музей під відкритим небом живе повним життям!
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Дякуємо за переклад з польської мови ученицю 9-А класу Косенок Дар’ю