Проект «Молодіжні субкультури і Я».

Картинки по запросу молодежные субкультуры хиппиКультура формується в результаті життєдіяльності певного суспільства та відображує його стиль життя. Культурні норми, цінності складаються впродовж великого проміжку часу, і саме на їх основі розвиваються соціальні стереотипи, які відображують життя сучасного покоління. Наше суспільство досить складна система, з певним рівнем освіти та світосприйняття, тому не випадково, що  йому притаманні «групові культури» – субкультури.

Ще з давніх часів існували люди, які не приймали норми суспільства. В стародавній Греції філософ Діоген був відомий тим, що жив у бочці, в епоху Середньовіччя єретики заперечували домінуючі канони церкви. При виборі життєвого шляху і становленні світогляду ті, які не знаходять підтримки і схвалення в суспільстві, йдуть в інший світ, неофіційний і неформальний.

Але, ми розуміємо що субкультура існує лише в системі суспільно визнаної культури, тому  ліцейній команді «Класної школи» стало  цікаво вивчити механізми рушійних сил субкультур, розуміння яких може стимулювати соціокультурні дії в бажаному для суспільства напрямі.

Особливу цікавість викликають проблеми взаємин суспільства і субкультур, бо ці групи мають не характерні для іншої частини суспільства погляди, переконання та систему цінностей. Носії субкультури відрізняються від іншого суспільства мовою, манерою поведінки, одягом. Учні ліцею зацікавилися тим, чи в нашому ліцеї є учні, які є прихильниками чи навіть учасниками субкультур, та тим, як сприймає суспільство таких людей. Їх цікавить причини, чому молоді люди стають учасниками тої чи іншої субкультури.

Учнями 11- А Шейєрманом Олександром  та 9 – Б класу Гонтар Анастасією була створена     онлайн  –  анкета, в результаті якої команда «Класної школи» зуміє з’ясувати ці питання. Учням 5 – 11 класів було запропоновано пройти онлайн – анкетування та вивчити 1-2 субкультури, щоб розповісти про них під час фестивалю проектів.

Щоб фестиваль пройшов цікаво, було прийнято рішення, щоб субкультури не повторювалися. Ліцейна команда «Класної школи» надала можливість кожному класу обрати с переліку субкультур за допомогою жеребкування  1- 2 субкультури.

Ми вже маємо певні результати. Перші враження учнів з проходження анкети та ознайомлення з певною субкультурою викликали задоволення. Анкетування триває і згодом ліцейна команда опрацює її результати і повідомить їх під час фестивалю проектів. Будемо мати надію, що реалізація проекту буде пізнавальною для наших учнів.

Отже, учні 5- 11 класів всі разом працюють  над реалізацією проекту «Молодіжні субкультури», щоб заповідь відомого українського педагога      В. Сухомлинського «Умій відчути поряд із собою людину, умій розуміти її душу, бачити в її очах складний духовний світ – радість, горе, біду, нещастя. Думай і відчувай, як твої вчинки можуть відбитися на душевному стані іншої людини. Не завдавай своїми вчинками, своєю поведінкою болю, кривди, турботи, тяжких переживань іншим людям. Умій підтримувати, допомогти, підтримати людину, в якої горе. Не будь байдужим…» стали орієнтиром для тих, кого ми навчаємо (наших учнів) поважити інших членів суспільства, якими вони б не були, до якої субкультури себе не відносили. І це є головною метою нашого проекту.

 

Share Button

11s коментарів

 1. kalaxtionova

  Ваш проект “Молодежные субкультуры” меня очень заинтересовал это прекрасная возможность для участников познать что-то новое и обменяться опытом.
  Спасибо за великолепную возможность пополнить багаж своих знаний, попробовать применить эти новшества на практике.

  Відповіcти
 2. Алла Ткачук

  На мою думку, що головна ваша мета це зацікавлення школярів та ознайомлення з новим матеріалом. Даний проект включає в себе завдання різного рівня складності, тому можуть взяти участь всі учні без винятку.
  Мені буде цікаво дізнатися результати вашої роботи.
  Чи були запропоновані учасниками інші проектні теми для реалізації??

  Відповіcти

  1. Невдовзі ми розмістимо результати анкети, яку заповнюють наші учні. В даний момент вони ознайомлюються з різними субкультурами та готують презентаційний матеріал. Шкільна команда “Класної школи” запропонували декілька проектів, але більшість учнів підтримали цей проект.

   Відповіcти
 3. vikgavrylina

  Ваша команда “Класної школи” обрала тему, яка мабуть буде цікавою більшості підлітків, батьків та вчителів. Для того, щоб розуміти мотиви молоді, яка долучається до субкультурних груп, треба знати більше з історії цих напрямків та психології поведінки дітей. Згодна із словами Сухомлинського, що необхідно відчути людину поряд із собою. Ви поставили важливу мету проекту.
  А анкетування ви будете проводити тільки для учнів? Може цікаво буде опросити і батьків, вчителів? Зібрати цікаві історії з життя дорослих, пов’язані із молодіжними субкультурами?
  Бажаю успіхів в реалізації вашого проекту!
  Ментор вашого ліцею за проектом “Класна школа” Гавриліна Вікторія

  Відповіcти

  1. Учні з зацікавленністю поглинули у вивчення субкультур. Звичайно, перше що вони зробили, поцікавилися чи захопльвались їх батьки якоюсь субкультурою. Ми дізнались що деякі батьки були прибічниками таких культур: “Байкери”, “Стіляги”, “Панки”.

   Відповіcти
   1. vikgavrylina

    А ви залучали психолога до досліджень? Я знаю, що інколи в родинах виникають проблеми в спілкуванні із підлітками, які захопилися певними субкультурами. Самі батьки не можуть впоратися. Можна разом із психологом школи розробити рекомендації для батьків та розмістити їх на цьому блозі, а також можна провести тренінг для учнів і батьків з цього приводу. Мені здається це буде дуже корисним для всіх учасників.
    Тема вашого проекту чіпляє за душу!

    Відповіcти
 4. vikgavrylina

  Ще цікаво, як ви використовуєте ІКТ в реалізації проекту?

  Відповіcти

  1. Учні проходять онлайн-анкетування. Інтернет використовують як джерело інформації.

   Відповіcти
   1. vikgavrylina

    Молодці! Можна спробувати використовувати хмарні платформи Google та Microsoft Office 365 для роботи в спільному доступі. Учні будуть економити час роботи над проектом.
    Бажаю успіху в проекті та очікуємо на Фестиваль.
    Ментор проекту Гавриліна Вікторія

    Відповіcти
 5. ogerbanosenko

  Молодці! Інтерес молоді до субкультур не вгасає. Він їх постійно манить. Скільки вже і на уроках і МАН на цю тему проведено, але на вашому прикладі доказано, що вона невичерпна.

  Відповіcти

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>