Ярмарок 2.0

5Інформація та телекомунікація набувають все більшого значення в нашому повсякденному житті, водночас набуваючи також великого пізнавального змісту в сучасному суспільстві, стаючи також сильною перетворювальною силою в організації життєдіяльності людини (чи дорослої, чи дитини). Особливістю нового погляду на вирішення проблем інформатизації освіти, вміння працювати з різними програмами, гаджитами є пошук підходів до розвитку конкретної добре навченої особистості учня, тому в першу чергу потрібно звернути увагу на розробку методів удосконалення освіти на основі ІКТ.
В нашому ліцеї великого значення надається вирішенню зазначеного питання, тому не випадково, що переважна більшість учнів активно включилася в запровадження в нашій школі ідей та принципів «Класної школи». Навчити добре орієнтуватися учня в величезному масиві інформації, який надає нам світова інформаційна мережа Інтернет, дуже важливо. Зрозуміло, що це не лише спілкування завдяки різним програмам, а це, передусім, вміння знайти потрібну інформацію, збільшити свій кругозір, навчитися новому.
Учні, учасники програми «Класна школа» разом зі своїми однокласниками поділилися результатами впровадження шкільного Кодексу 2.0 на Ярмарку ідей 2.0, який відбувся в нашому ліцеї 16 лютого 2016року.
Завдяки плідній підготовці та впровадження Кодексу 2.0 в навчальному процесі учні надали цікаву інформацію по реалізації правил, та поділилися своїми наробками та вміннями.
Учні 5 –х класів створили власні проекти, в яких розглянули переваги та недоліки, який надає нам комп’ютер. Дискусія проходила дуже жваво, кожний з учнів відстоював свою точку зору. Учні показали як вони вже добре працюють в програмі Scratch, Мicrosoft Power Point, Publisher.2
Також, учні 5 – 7 класів (Маслюкова Даша, Личман Владислав, Якименко Анастасія, Вітько Єлизавета, Дмитро Лагутін та інші) показали присутнім свої роботи, створені ними, разом з вчителем англійської мови Цикунковою Я.В., в різних програмах: ANIMOTO, PovToon, Kizao Наші Етвінери
Учні 5 – 6 класів розповіли про активну участь в проекті eTwinning з використанням ІКТ. З їхніми роботами можна ознайомитися за посиланням eTwinning Christmas and New Year Cards and Traditions
Учні 8 – Б класу (Гонтар Анастасія та Боровик Марія) ознайомили присутніх з цікавими сайтами для навчання, підготувавши повідомлення про безпечне користування Інтернет мережою (Про Інтернет    Загрози в Інтернеті), ознайомили присутніх з можливостями використання програм для відео спілкування (Skype, Viber, ooVoo), розказавши та представивши свої досягнення на підготовленому ними плакаті (дотримання авторського права, толерантного спілкування в мережі, дистанційне навчання, використання освітніх сайтів для розширення можливостей збагачення цікавою інформацією, яка відсутня в підручниках, навчання своїх рідних вмінню працювати в Інтернеті тощо).8
Учні 9 – В класу (Ланчковська Катерина та Пенькова Аліна) познайомили присутніх з роботою в програмі по створенню публікацій.
Учні 10 – А класу (Дробот Альона та Панченко Ліза) ознайомили учнів з роботою в програмі Movie Maker. Вони презентували своє відео.
Діти були задоволені проведенням Ярмарку ідей та обміном цікавою інформацією.
Таким чи9ном, все більше відчувається, що навчальний процес сьогодні без використання ІКТ та новітніх методів та прийомів вже неможливий. До цього нас, вчителів, змушує саме життя та наші учні, які досить часто виявляються досвідч4енішими в використані інформаційних, комунікаційних програм ніж їхні вчителі. Отже, наша плідна співпраця «Учень – ІКТ – вчитель» вже дає свої результати. Сьогодні всі вчителі нашого ліцею використовують різні засоби, методи, використовуючи ІКТ для того, щоб сучасний урок став цікавим та захоплюючим. Хочеться побажати всім вчителям задоволення від їхньої натхненої праці, а учням – міцних знань та нових звершень. Світ ІКТ – це безмежні можливості (хоч ми розуміємо, що це також, певні загрози). Добре організований навчальний процес – це відмінний результат. Працюємо далі, навчаємося новому!

1 коментар