Дебати в 10 – 11 класах

ДЕБАТИ    в 10- 11 класах

У рамках проекту “Класна школа”  10 – 11  класи долучився до обговорення теми “Використання ІКТ у школі”.  Під час осінніх канікул учні були повідомлені про ідею провести дебати щодо проблеми.  Вони  мали протягом тижня подумати над основними принципами обговорення даної проблеми, сформулювати положення, які необхідно обговорити.

9 грудня в класі відбулися дебати, в яких брало участь 20 осіб.  Учні працювали у малих творчих групах. Під час дебатів учні 11 класу пропонували свої положення до класного кодексу, потім   відбувалось   обговорення  та  затвердження шляхом голосування.

Обговорення здійснювалося в досить емоційній і жвавій атмосфері, але доброзичливій. Пункти «дозволити» особливих суперечок не викликали, суперечки виникали щодо п. «заборонити», але в цих дебатах переміг здоровий глузд.

У результаті були прийняті  положення класного кодексу :

 • Дозволити використання ІКТ на окремо визначених предметах (з великим обсягом інформації).
 • Дозволити використання  ІКТ  на уроках математики, хімії, фізики, історії.
 • Використовувати соціальну мережу ВК для  спілкування з класним керівником.
 • Використання ІКТ  під час контрольних робіт (підготовки до ЗНО та ДПА)
 • Заборонити нецільове використання телефонів .
 • Заборонити використання нецензурних та образливих слів при спілкуванні у ВК.
 • Працюючи в Інтернеті не забувати про безпеку.
 • Пам’ятати про авторське право!

Надалі учні готові брати участь у загальношкільних дебатах і, остаточно сформулювавши пункти кодексу, дотримуватись їх та вимагати цього ж у інших учасників навчально-виховного процесу, оскільки вважають, що в сучасному навчанні неможливо обійтись без ІКТ, але використання має бути дозованим, доречним, розумним і не заважати отримувати знання

oBhcIVAN6OE

Share Button

2s коментарів

 1. ogerbanosenko

  Досить цікаві в вас вийшли дебати. Вітаю з проходженням чергового етапу проекту”Класної школи”. Багато пунктів кодекса викликають щиру підтримку з мого боку. Але я б посперечалася стосовно використання ІКТ для предметів з лише великим обсягом інформації. А чому не можна їх використовувати на уроках музичного мистецтва, образотворчого мистецтва. Я б задоволенням відвідала віртуальні екскурсії по Лувру, походила по резеденції Папи Римського в Ватикані….. Посклада б пазли на уроках біології, провела вікторину з історії ( http:learningapps.org в цьому став би в пригоді).

  Відповіcти
 2. larsuleva

  Цікавий і змістовний кодекс. Варто розуміти, що учні, які самі примають правила використання гаджетів та поведінки в мережі, мають знати, що вони і відповідають за приняті рішення. Удачі в праці))))))

  Відповіcти

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>