Ми поширюємо свій досвід роботи у програмі “Класна школа”

18 січня Регіональним інформаційно-аналітичним центром «Освіта та громадянське суспільство» був проведений обласний семінар  «Освіта для демократичного громадянства: стан та перспективи. «Навчаємо демократії». Учасниками заходу були: методисти методичних кабінетів, заступники директорів з виховної роботи, педагоги-організатори, класні керівники загальноосвітніх, інтернатних, професійно-технічних та позашкільних навчальних закладів, коледжів.

Згідно програми  семінару розглядалось  питання “Міжнародна  програма «Класна школа»: програма дій щодо розвитку демократичного середовища у школі та організації співпраці його учасників” доповідала педагог-організатор Вознесенської ЗШ I-III ступенів Акулова Ю.О.

Корисним для учасників став досвід участі нашого навчального закладу  у Міжнародній програмі «Класна школа», яка здійснюється Всеукраїнською асоціацією «Нова Доба» у партнерстві з Центром освіти для демократичного громадянства CEO (Варшава, Польща) (сайт проекту: https://klasnashkola.eu/).

Програма «Класна школа» має на меті запровадити в школах України засади якісної освіти, адже класна школа – це такий заклад, де:

– надають якісні знання;

– навчають учнів аналізувати та оперувати знаннями;

– сприяють об’єктивному  та стимулюючому оцінюванню;

– створюють позитивну атмосферу співпраці;

– формують особистість;

– працюють на перспективу, дивлячись у майбутнє.

Наш навчальний заклад має  чітку програму дій щодо розвитку демократичного середовища у школі та організації співпраці його учасників. У рамках мережі «Класна школа в Україні» постійно відбуваються різноманітні події в тих чи інших навчальних закладах – дебати, опитування, демонстрації, фестивалі.