8-А ”Нові та зникаючі професії”

Команда 8-А класу почала роботу над своєю темою” Нові та зникаючі професії”. Провівши певні дослідження у мережі Інтернет у нас вийшов такий список.

 Нові  професії

1. Байєр і шопер

Обидва фахівці, байєр і шопер, купують товари на замовлення для певних людей. У чому ж їх відмінності? Шопер володіє навичками стиліста і психолога, підбирає одяг та аксесуари індивідуально для кожного клієнта. Він знає про кращих магазинах, акції та знижки, відразу може відрізнити оригінальну річ від підробки. За бажанням клієнта шопер може супроводжувати його в походах по магазинах, а може скласти і придбати для вас цілий гардероб, розташовуючи тільки параметрами вашої фігури. Баєри працюють для магазинів і бутиків, вони стежать за новими колекціями сезону, відстежують тенденції, шукають новинки і складають асортимент магазину.

Вони аналізують і вибирають кращі ідеї дизайнерів і визначають те, в чому кожен з нас буде ходити вже завтра.

2. Блогер

Здавалося б, як можна заробити, якщо просто вести свій інтернет-щоденник? Виявляється, якщо ваш щоденник стає популярним, його постійно читає багато людей, то ви можете заробляти на розміщення статей на замовлення. При цьому написані вами замовлені статті не будуть сприйматися як явна реклама вашими читачами. Багато блогерів створюють власні сайти, пишуть дійсно цікавий матеріал в тій сфері, яка їм цікава, і продають рекламні місця на сайтах.

Наприклад, якщо ви ведете блог про подорожі, ваш сайт щодня відвідують багато людей з певним рівнем інтересів і доходів, ви можете продати місце під рекламу сайту готелю, наприклад.

3. Копірайтер

Копірайтер — це майстер з написання текстів. На відміну від блогера він завжди пише на замовлення, більше того, копірайтер пише свої тексти за певними правилами. Чому ж ця професія так затребувана зараз?

Копірайтер, в основному, пише тексти для інтернет ресурсів. Всі статті, які ви бачите на сторінках сайтів абсолютно по будь-якій тематиці, і електронні листи, які приходять вам в якості розсилки, всі ці тексти створені копирайтерами. Копірайтер вміє написати такий текст, щоб ви, прочитавши всього пару слів, захотіли далі залишатися на сайті і придбати пропоную на ньому послугу.

4. SEO-оптимізатор

SEO-оптимізатор або, як ще називають цю професію, оптимізатор сайтів робить все, щоб вивести певний сайт на верхні позиції в пошукових системах. Зараз ця професія вважається однією з найбільш затребуваних, тому що все більше товарів сьогодні продається через інтернет. Відповідно, компанія, що продає свій товар в інтернеті потребує того, щоб потенційний покупець першим знайшов її сайт, зайшов на нього і зробив покупку.

Оптимізатор сайтів володіє техніками, що просувають сайт в перші позиції в пошукових системах, при цьому він працює в одній команді з копірайтером, який пише правильні тексти на цей сайт.

5. Хед-хантер

Завдання хед-хантера — переманити співробітника високого класу з однієї компанії в іншу. Вони отримують замовлення від фірми, яка бажає найняти певного спеціаліста, успішного і відомого у своїй галузі, а хед-хантер намагається вплинути на кандидата і підвести його до переходу до своєму замовнику. Рекрутери також є фахівцями з персоналу, але вони підбирають оптимального співробітника з декількох кандидатів на одну відкриту вакансію.

Робота рекрутера полягає в тому, щоб на першому етапі відібрати кандидатів на посаду за тими параметрами, які встановлює роботодавець. Потім рекрутери направляють відібраних кандидатів на пряме співбесіду в фірму, якій потрібен новий співробітник.

  Професії, що зникли (знакаючі)

  • Дагерротіпісти. Вони створювали перші портретні фотографії. Тоді не було фотоапаратів, а були срібні пластини, на яких створювалися найперші знімки. Їм на зміну прийшли фотографи, які клацали на плівку. Але це зовсім інший вид роботи, отже, сміливо можна говорити про те, що дагерротіпісти вже стали частиною історії.

 

    • Щуролови. Напевно багато і не чули такі назви професій. Але насправді це була дуже важлива і небезпечна посаду, цих людей можна було порівняти з супергероями. Вони рятували цілі міста від нашестя гризунів, які були справжніми рознощиками бруду і хвороб. Саме щури принесли чуму, яка в 16 столітті винищила половину Європи. Сьогодні в багатьох країнах строго стежать за порядком, не допускаючи поширення нечистот і сміття. При необхідності регулярно чистять громадські зони, використовуючи сильні отрути та інші засоби боротьби зі шкідниками. У минулому ж десятки тисяч щурів знищувалося вручну.

      • Каменеломи. Каторжна праця, під час якого помирали люди. Робочі цілодобово дробили гірські породи, використовувані для будівництва. Тепер видобутком каміння займається спеціалізована техніка, керована людиною.
      • Ліхтарники. Щовечора вони виходили на роботу з довгими палицями, запалювали вуличні ліхтарі і підтримували освітлення в місті. Звичайно, важко уявити, що колись не існувало електрики.
      • Телефоністки. Вони були ще зовсім недавно, але сьогодні, в “світі мобільного телефону”, такі старі професії перестали існувати. А колись, щоб почути бажаного абонента, необхідно було зв’язатися з телефоністкою, яка перенаправляла сигнал в потрібну точку.
      • . Жінки в усіх друкованих установах годинами набирали тексти, стукаючи, як з кулемета, по клавішах друкарської машинки. Важко уявити, що сьогодні хтось працює на цьому застарілому апараті.
      • Счетчіци. На робочому місці цих жінок були тільки рахунки і папір з ручкою для записів. У кожній компанії у бухгалтера в підпорядкуванні сиділа така пані, яка вміє за секунди підбити цифри на кістяних рахунках. Адже ще кілька десятків років тому не існувало калькулятора, і складні обчислення робилися саме на рахунках. На роботу приймалися тільки жінки, так як вони більш відповідально підходили до неї і відрізнялися особливою старанністю.

      • Ямщик візник, керував кінним екіпажем. Але з появою автомобіля люди перестали пересуватися у візках і фаетонах, чому і відпала потреба в цій спеціальності.

    • Професія чистильщик взуття колись дуже була затребувана. Брудне взуття – це поганий тон, тому всі високопоставлені і просто акуратні чоловіки регулярно стояли біля стільчиків, навколо яких крутилися молоді хлопчини зі щітками і готельному.
Share Button

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>