Етапи реалізації проекту “Дорослий очима Дитини, Дитина очима Дорослого”

Етапи реалізації навчального проекту

І етап

1. Група психологів склала питання анкети для батьків і дітей.

Анкета для батьків шестикласника

1. Прізвище Вашої дитини і Ваше ім’я (мама чи тато такі-то)
  2. Як Ви розумієте поняття «ідеальна» дитина?
  3. Чи хотіли би Ви щоб Ваша дитина була «ідеальною»?
  4. Які риси характеру Вашої дитини Вам подобаються?
  5. Які риси характеру Вашої дитини Вас дратують?
  6. 6. Якою повинна стати Ваша дитина, щоб вона Вас повністю задовольняла?
  7. Чи собою Ви повністю задоволені?
  8. Чи вважаєте ви, що погані Ваші риси – вина Ваших батьків?
  9. Що б ви хотіли в собі змінити?
  10. Чи бачите Ви негативні риси у Вашій дитині як відзеркалення Ваших власних негативних рис?
  11. Чи можливо це змінити в Вашій дитині?
  12. Чи знаєте ви методи, як це зробити?

1. Анкету батькам, що дали згоду на участь у проекті, керівник проекту розіслала за електронними адресами.
  2. Батьки дали відповіді на питання анкети і прислали керівнику проекту (фото 1).
  3. Діти заповнили свої анкети (фото 2).
  4. Керівник проекту обробив дитячі анкети і представив загальну картину (фото 2-А).

ІІ етап

Група бібліотекарів забезпечила доступ (вказали джерело в Інтернеті) до тексту повісті К. Нестлінгер «Конрад, або Дитина з бляшанки» («Конрад, или мальчик из консервной банки»), щоб діти і батьки вдома разом прочитали твір. Діти ділилися враженнями, як відбувалося сімейне читання твору (фото 3).

ІІІ етап

На уроці літератури діти, спираючись на текст твору (в електронному або паперовому варіанті), складають психологічний портрет героїні твору пані Бартолотті (фото 4, 5, 6, 7); описують, яким має бути, з їхньої точки зору, ідеальний дорослий, а також зображують психологічний портрет своїх батьків (фото 8, 9).

IV етап

На уроках літератури обговорюється головний герой твору Конрад, його плюси і мінуси і діти складають його психологічний портрет (фото 10, 11, 12, 13), а також зображують свій психологічний портрет (фото 14).

V етап

Кореспонденти, опитавши вчителів школи (фото 15, 16, 17) (в проекті брало участь 12 вчителів), роблять свої висновки. Виявляється, що майже всі опитані вчителі не були ідеальними учнями в школі і не хотіли б мати учнівський колектив, що складався б тільки з ідеальних учнів (парадокс?). Результати досліджень групи кореспондентів представлені на фото 18.

VІ етап

Дизайнери оформлюють результати анкетування батьків і дітей у вигляді діаграм (фото 19).

VІІ етап

Аналітики провели опитування ровесників (в проекті брало участь 28 дітей),  з метою виявити читацькі інтереси (фото 20, 21) та виступили на зборах учасників  проекту зі своїми висновками (фото 21-А)

VІІІ етап

Відбулися загальні збори учасників проекту, батьків і дітей 6-Б класу (фото 22, 23, 24). В проекті узяло участь 8 батьків та 26 дітей 6-Б класу. Батьки дуже зацікавлено знайомилися з власними психологічними характеристиками та іншими творчими роботами учнів, виконаними в ході проекту, обмінювались враженнями про свої відкриття під час проекту, читали листи (фото 25), якими обмінялися прямо на засіданні. Єдиним висновком учасників проекту стало те, що він допоміг дітям і батькам зблизитися, відкрити один в одному щось нове і досі не помітне, заставив батьків скоректувати свої погляди щодо вимог до дитини і сприйняти її такою, як вона є, відшукати і оцінити її позитивні риси, зрозуміти її прагнення відповідати ідеалу батьків. А головне, всі зрозуміли, як вони люблять один одного такими, які воні є. Учасники одноголосно оцінили позитивні сторони участі в проекті і з задоволенням чекають на новий проект!

Сторінка гумору: приколи нашого проекту представлені на фото 26.

Попереду аналіз проекту: обговорення результатів, визначення позитивних і негативних сторін роботи кожної групи, виявлення проблем і методів їх подолання.

Foto 2-A
Фото 2А

Фото 21А

1 коментар

1. Ewa

Вижу, что Вы уже солидно поработали, а я только что написала коментарий к Вашему предыдущему посту. Извините, что так поздно! Интересни, как Вы соберёте такое богатство информаций и сделаете из них выводы. Это может оказаться трудным заданием. Может на основе полученных информаций создать анкету с выбором а не с открытыми вопросами? Что касается анкеты учеников, интересно былобы узнать, сколько учеников указало эти черты характера, я не думаю, чтобы они появлялись однократно.
    Ученики очень интересно представили психологический портрет пані Бартолотті. Видно, что такая форма занятий им по душе. Илюстрации касающиеся родителей тоже красивые и интересные. Я думаю, что для классного руководителя это неоценимый источник информации о отношениях в семье ребёнка.