Навчальний проект “Наше майбутнє – світ митців чи світ винахідників?”

DSC_0453Учасники проекту:  учні 11-А класу

Керівник проекту: вчитель математики Євтушенко Наталія Сергіївна

Учні математичного 11-А класу перед початком вступної компанії часто обговорюють свої плани на майбутнє. Переважна більшість з них орієнтується на вступ до вузів технічного або економічного спрямування. Проте декілька дітей, закінчуючи школу, вирішили кардинально змінити профіль.  Журналістика, соціологія, дизайн, архітектура і живопис, музична освіта… Чи не кинули вони свої найкращі шкільні роки на вітер, розв’язуючи рівняння та будуючи графіки? Час від часу в колективі спалахувала класична суперечка “фізиків і ліриків”. Так виникла ідея нашого проекту.

Мета проекту:

• розширення кола інтересів підлітків;
  • формування гармонійного сприйняття реального життя;
  • продовжувати формувати вміння бачити красу математики та математику у прекрасному;
  • сприяння розвитку комунікативних і соціальних компетентностей;
  • розвиток толерантності у підлітків

Проект міжпредметний. Предметні галузі: математика, історія культури, музика, образотворче мистецтво, зарубіжна література.

Під час обговорення проекту визначились наступні ключові питання :

1) Успішна кар’єра: яка вона?

Група “соціологів” проводить опитування однолітків та батьків, щоби з’ясувати думки нашого оточення, систематизують та аналізують інформацію.

2) Чи потрібна математика митцю?

Дослідження проводить група “мистецтвознавців”, використовуючи літературні та інтернет-джерела. Одержану інформацію представляє у вигляді доповіді та комп’ютерної презентації.

3) Чи погоджуєтеся ви з думкою “Математика і мистецтво – це два крила натхнення”?

Дослідження проводять “математики”. Звіт своєї роботи виконують у вигляді учнівського лекторія, підбираючи цікаві факти з історії математики, відео-  чи стерео- , що популяризує певні математичні поняття, теми, тощо.

Термін дії проекту – 2 тижні.

Програмно-технічне забезпечення:

• комп’ютери, доступ до Інтернет-ресурсів, принтер, сканер проекційна система, фотоапарат.

Робочий план виконання проекту

1. Підготовчий етап. Визначення напрямів дослідження, розподіл обов’язків у групах (1-2 дні)
  2. Етап анкетування та дослідження. (1 тиждень)
  3. Збори учасників проекту, обговорення попередніх результатів, складання плану презентації своєї роботи (в кінці першого тижня проекту)
  4. Створення звітів – презентацій своєї роботи (3-4 дні другого тижня)
  5. Презентація результатів роботи груп серед однокласників (90 хвилин в кінці 2 тижня)
  6. Поширення результатів дослідження серед учнів школи ( учнівські лекторії 15-хвилинки. в кінці 2 тижня)

Встановлення норм оцінювання проекту

Учні одинадцятого класу – практично випускники. Більшість із них усвідомлюють, що участь у такому проекті – це чи не остання можливість висловити свої думки, своє ставлення до проблеми у стінах нашої школі. Разом із тим, вони вважають, що кожна робота має бути гідно оцінена. Ми домовились із вчителями – предметниками, що всі дослідження будуть зараховані з відповідних предметів, як творча практична робота учня. Отже, у мого 11-А класу є шанс проявити себе не тільки як математиківDSC_0458

1. Дар'я Лук'яненкова

Проект дуже корисний для розвитку підлітків та допомагає визначитись у подальшому житті! Молодці, бажаємо успіхів!

2. Ewa

Ой, какая интересная тема! Кто будет лучше (кто будет процветать?) Какие связи между математикой и лирикой. Современная наука соединяет мистику с физикой… Вы подробно разработало проект – может быть образцовым! Поздравляю с успехом!